Tr. Bir 19th, 2024

Sulčiaspaudė – tradicinis buitinis prietaisas, skirtas sultims iš daržovių ir vaisių gaminti. Renkantis ją verta atsižvelgti į tokius parametrus kaip dydis, variklio galia, išvaizda ir kiti parametrai. Patariame, kaip išsirinkti geriausią sulčiaspaudę tobuloms sultims.

Sulčiaspaudžių tipai

  • Išcentrinės sulčiaspaudės

Tai labai galingos sulčiaspaudės, kurias galima naudoti beveik bet kokiems vaisiams ar daržovėms. Peiliai sukasi 6000 apsisukimų per minutę, todėl tokio tipo sulčiaspaudės gali pagaminti didelį kiekį sulčių per kelias minutes. Šio prietaiso trūkumas yra fermentų ir antioksidantų praradimas dėl šių junginių oksidacijos greito spaudimo metu.

Dauguma išcentrinių sulčiaspaudžių yra lengvos, jas paprasta naudoti ir valyti, dalis dažniausias galima plauti indaplovėje. Šios sulčiaspaudės yra greitos, bet dažniausiai garsiai ir veikia (tai gali būti problema, jei sultis spaudžiate anksti ryte, kai žmonės miega). Išcentrinės sulčiaspaudės paprastai yra labiausiai prieinamos ir puikiai tinka tiems, kurie tik pradeda spausti sultis, kokybiškų modelių kaina prasideda nuo 50 Eur.

  • Lėtaeigės sulčiaspaudės

Šiose sulčiaspaudėse sumontuoti sraigtai, kurie sukasi maždaug 80 apsisukimų per minutę, o tai reiškia, kad jie tinkamai sutraiško vaisius, o ne juos pjausto. Lėtoji sulčiaspaudė praktiškai pripildo 1 litro ąsotį per 20 minučių. Taip spaudžiamos sultys nepraranda fermentų ir antioksidantų. Šio tipo sulčiaspaudės yra brangesnės, tačiau vertos savo kainos, nes gali pasitarnauti kaip riešutų sviesto, kūdikių maisto, šerbeto ir net makaronų gaminimo įrenginys. Lėtaeigių sulčiaspaudžių kainos prasideda nuo maždaug 150 Eur.

Kaip pasirinkti sulčiaspaudę?

Norint išsirinkti jums tinkamiausią įrenginį, turite atsižvelgti į keletą dalykų:

  • Naudojamos produkcijos tipas

Spręsdami, kokios rūšies sulčiaspaudės jums tinka, pagalvokite, kokias sultis gersite dažniausiai. Lėtaeigė sulčiaspaudė zyle geriausiai tinka lapiniams žalumynams ir daržovėms, nes spaudžiant sulčių išeikvojama mažiau, o ilgainiui tai garantuoja ir mažesnes sąnaudas. Jei spaudžiate tik vaisių ir daržovių sultis, geriausias pasirinkimas gali būti aukštos kokybės, pigesnė išcentrinė sulčiaspaudė.

  • Greitis ir triukšmas

Įsitikinkite, kad jūsų sulčiaspaudė tinka jūsų gyvenimo būdui, atsižvelgiant į tai, kaip greitai ir kaip garsiai ji veikia. Lėtaeigės sulčiaspaudės yra daug tylesnės nei išcentrinės sulčiaspaudės. Tačiau jei jums reikia ryte greitai paruošti šviežias sultis, šis tipas jums gali netikti.

  • Lengvas naudojimas/valymas

Sulčiaspaudės, kurias paprasta nustatyti, išardyti ir naudoti, bus naudojamos daugiausiai, todėl modeliai su specialiais šepečiais, kurie palengvina valymą, ir modeliai, tinkami plauti indaplovėje, visada yra geras pasirinkimas.