Tr. Geg 29th, 2024

Nauji dviratininkai nori pradėti savo žygius ir jie užduoda klausimus, nuo ko reikėtų pradėti. Tad kaip reikėtų keliauti su dviračiu? Yra vienas labai trumpas atsakymas: susiraskite sau tinkantį dviratį ir pagalvokite apie savo kelionės tikslą arba kryptį, susidėkite daiktus ir pradėkite savo kelionę. Keliavimas su dviračiu yra tinkamas beveik kiekvienam asmeniui ir visai nesvarbu koks yra jų amžius, fizinis pasiruošimas, svoris ar turima patirtis. Dauguma turistų su dviračiais keliauja pasiimdami ir savo mažuosius vaikus ar net augintinius.

Norint keliauti su dviračiais, dažniausiai reikia tik vieno dalyko, o tai yra laikas. Jums tikrai nereikia išeiti iš savo darbo, kad galėtumėte pradėti kelione su dviračiais. Tiesiog palaukite atostogų arba keliaukite savaitgalio metu. Nesistenkite pradėti nuo ilgiausių kelionių, kartais užtrunka ir trumpų.

Kaip pasirinkti tinkamą dviratį kelionei?

Jeigu neplanuojate keliauti per sudėtingus kelius ir susidėti labai daug daiktų, tuomet jums turėtų tikti beveik kiekvienas dviratis. Kartais galima pastebėti žmonės, kurie važiuoja ilgas distancijas su senais diedukų dviračiais ar sulankstomais. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad kuo geresnį dviratį jūs turėsite, tuo didesnį komfortą ir malonumą galėsite jausti. Miesto dviračiai yra daugumos žmonių pamėgti važinėjimui ne tik mieste, bet ir ilgesnėse distancijose.

Kaip keliauti plento dviračiu per žvyro dangą?

Galbūt jūs turite plento dviratį ir bijote su juo keliauti? Tačiau galite nustebti, bet ir su juo galite puikiai įveikti žvyro dangą. Didžiausia problema keliaujant su plento dviračiais, kad jie prastai atlaiko didelę apkrovą ir su jais gali būti kiek sunku važiuoti per purvus, dėl plonyčių padangų. Tačiau jūs galite įsigyti papildomus krepšius ir juos sumontuoti ant savo turimo dviračio.

Dviračių turas su MTB

Senieji dviračiai yra puikiai tinkami kelionėms, nes turi tvirtus plieninius rėmus ir gali atlaikyti nedidelę apkrovą. Net ir dabartiniai turistai dažnai važiuoja su savo MTB dviračiais.

Mažas biudžetas

Galbūt neturite biudžeto ir esate susitaupę mažą sumą? Tuomet galite nuvykti į metalo laužo supirktuvę ir ten gerai paieškoję rastumėte metalinį dviračio rėmą už kelis ar keliasdešimt eurų. Tačiau su tokiu dviračiu gali būti važiuoti pavojinga, o saugumas yra pagrindinis kriterijus. Dėl nelaimingo atsitikimo jūsų kelionė gali būti sustabdyta ir žinoma negalėsite jos tęsti.

Kaip pasirinkti vietą kur važiuoti?

Kur važiuoti su dviračiu, priklauso nuo jūsų turimo laiko ir galimybių. Jeigu niekaip negalite sugalvoti kelionės tikslo, tuomet pradžioje galite išvykti iš namų su dviračiu ir negalvodami kažkur važiuoti. Jeigu planuojate kelionę kuri truktų kelias savaites, tuomet galite pagalvoti apie kelionę su traukiniu iki tam tikros šalies, o tuomet ten keliausite nežinomybėje.

Norint pasirinkti tinkamą šalį, internete galite paieškoti informacijos apie saugiausias šalis, kuriose galite stovyklauti ir mėgautis gražiais kraštovaizdžiais. Keliavimas su dviračiu nereikalauja didelio biudžeto, nes tai galite padaryti su maža suma lėšų.

Internete galima aptikti nemažai dviratininkų keliautojų, kurie keliauja Japonijoje ir per dieną išleisdavo mažiau nei 10 eurų. Taip pat kita vieta galėtų būti Olandija, nes turi labai puikų dviračių tinklą ir puikius kraštovaizdžius.

Keliavimas į sudėtingesnes vietas gali atrodyti labai sunkus, tačiau kiekvienas žmogus gali tai įveikti, o ateityje turėsite puikių atsiminimų. Visuomet rekomenduojama į keliones pasiimti ir fotoaparatą arba išmanųjį įrenginį, su kuriuo galėtumėte paveiksluoti puikius kraštovaizdžius ir kitus vaizdus.

Pagalvokite apie maršrutą

Jeigu pradedate savo pirmąją kelionę, tuomet turite labai kruopščiai pasirengti savo maršrutą. Nepamirškite ir navigacijos. Tačiau per daug nesutelkite dėmesio į vykimo grafiką, kadangi keliavimo metu jūs nemažai sulauksite dėmesio iš vietinių gyventojų, kurie kvies jus pas save į namus papietauti ir pasipasakoti savo istorijas. Jeigu stengsitės visko tiksliai laikytis pagal savo grafiką, tuomet ilgalaikėse kelionėse iš to negausite didesnės naudos.

Patarimai keliaujantiems dviračiu

Jeigu ruošiatės kelionei kuri truks dvi savaites, tuomet planuokite taip, kad galėtumėte ją atlikti per 10 dienų, įskaičiuokite ir savo poilsį. Tuomet turėsite daugiau galimybių, kurių prieš tai jūs neplanavote.

Neplanuokite per dieną nuvažiuoti 80 ar 90 kilometrų. Dažniausiai užtenka vos 50 kilometrų, tačiau šie kilometrai gali būti skirtingi nuo kiekvienos kelionės. 50 kilometrų per dieną yra rekomenduojama kiekvienam pradedančiajam dviratininkui. Jums reikės važiuoti kiekvieną dieną su dviračiu, tad turėtumėte nepervargti ir turėti laiko pailsėjimams.

Visuomet galite laikytis antrinių kelių, kuriuose nėra didelio eismo judėjimo, tuomet galėsite važiuoti ne taip įsitempę. Keliavimas dviračiu yra ne kelionės tikslas, o gražių vaizdų stebėjimas.

Trumpos kelionės

Jeigu norite važiuoti trumpas keliones, tuomet galite jų neplanuoti, o tiesiog važiuoti ir ieškoti kažko gražaus. Trumpos kelionėms puikiai tinka ir elektriniai paspirtukai. Su šiuolaikiniais paspirtukais galima nuvažiuoti daugiau nei 30 kilometrų su vienu pakrovimu. Visas kilometražas priklauso nuo važiuojančio asmens svorio, kelio ir oro sąlygų.