An. Bal 23rd, 2024

Depresijos pirmieji simptomai prasideda, kuomet suprantate, kad jaučiatės nuolatos pavargę. Pirmiausia nesijaučiate gerai nei protiškai, nei fiziškai. Laikui bėgant, dalykai kurie suteikdavo jums džiaugsmą, pradeda to nebeteikti. Prarandate savo apetitą ir turite mažiau motyvacijos kažką daryti. Galbūt suprantate, kad sergate depresija, bet kodėl ji yra tokia pavojinga?

Kišimasis į gyvenimą

Blogiausia, kad dauguma žmonių gali į tai nekreipti dėmesio, tačiau depresija pradeda trukdyti kasdieniam gyvenimui. Jūs nebeturėsite noro ir motyvacijos jokiems veiksmams atlikti. Galų gale, tai lems darbo ar pamokų praleidimą, o tai gali sukelti rimtų problemų. Pradėsite jausti, kad net pačios lengviausios užduotys nėra įveikiamos jūsų kasdieniame gyvenime. Depresija gali pakenkti šeimai, romantiškiems santykiams, draugams, ypač jeigu žmonės negali suprasti kas vyksta jūsų kasdieniame gyvenime.

Svorio priaugimas

Jūs tapsite mažiau aktyvus ir daugiau miegosite. Tokie veiksniai gali paskatinti didesnį potraukį valgiui, o ypatingai greitam maistui. Jūsų medžiagų apykaita bus kur kas lėtesnė, todėl galite priaugti svorio. Dėl depresijos, jūs galite pajausti fizinį skausmą ir mieguistumą, todėl bus sunku pradėti kokią nors fizinę veiklą.

Paaugliai gali leisti sau priaugti šiek tiek svorio, be jokio pavojaus sveikatai. Tačiau nutukimas yra vis dar didėjanti problema, o jeigu svoris auga, tuomet tai gali sukelti sveikatos problemų. Depresiją gydyti yra būtina, jeigu norite išvengti ilgalaikių problemų. Jeigu jūsų pasirinktas gydytojas parenka tinkamą gydymą jums, tuomet jūs galėsite suvaldyti savo svorį, susigražinti motyvaciją.

Kiti pavojai sveikatai

Depresija turi labai daug lėtinių fizinių simptomų, tačiau sunkiausias yra nemiga. Kartais žmonės nepagalvoja, kad nemiga gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant ir padidėjusį kraujospūdį, diabetą ir net kai kurias vėžio formas. Miego trūkumas taip pat sukelia papildomas psichologines problemas, o jos sukelia ir sveikatos problemas.

Padidėja tikimybė susirgti virškinimo trakto ligomis, įskaitant dirgliosios žarnos sindromą.

Viena iš didžiausių rizikų susijusių su depresija yra – širdies ligos. Dėl šios ligos galite susidurti su širdies nepakankamumu arba koronarine širdies liga.