Št. Geg 25th, 2024

Nuo baldų priklauso ne tik kambario interjeras, bet ir jo patogumas, praktiškumas ir jaukumas. Todėl baldus reikėtų rinktis ypač atidžiai, juolab, kad naujus baldus perkame arba senus keičiame ne taip jau dažnai. Kaip išsirinkti baldus, kurie sukurs tobulą interjerą, harmoningai įsilies į erdvę, bus funkcionalūs, patogūs ir tarnaus ilgus metus?

Gerai išnaudokite erdvę

Rinkdamiesi baldus vadovaukitės kambario dydžiu. Didelis valgomojo stalas mažoje virtuvėje atrodys keistai, o per mažas stalas pasimes didesniame kambaryje. Atsižvelkite ne tik į baldų formą, dizainą ir spalvą, bet ir į baldų dydį, suderintą su kambario dydžiu. Platų baldų pasirinkimą rasite – https://www.patoguspirkimas.lt/lt/virtuviniai-stalai.html.

Taip pat reikėtų atsižvelgti į baldų išdėstymo principus. Pavyzdžiui, dizaineriai pataria nestatyti baldų arti sienų. Pavyzdžiui, statant minkštus baldus, tarp sofų ir fotelių atlošų ir sienos patartina palikti bent 10-15 cm atstumą.

Stilius

Egzistuoja daugybė skirtingų interjero stilių, todėl reikia rinktis iš daugybės veiksnių, pradedant asmeniniais pageidavimais ir baigiant dydžiu bei funkcijomis. Tačiau, atsižvelgiant į visus skirtingus stilius, dizaineriai pataria, kad dekoruojant butą ar namą būtų pasiekta protinga pusiausvyra ir nebūtų prieštaraujama vienas kitam. Pavyzdžiui, tame pačiame name geriau nenaudoti aukštųjų technologijų ir kaimiško stiliaus. Daugelis renkasi laisvą ir universalų stilių, kuris išliks ilgus metus, pavyzdžiui, klasikinį, modernų ir minimalistinį. Populiarėja ir ekologiškas stilius.

Spalvos

Baldai turėtų derėti prie kambario spalvų gamos ir jame esančių prietaisų. Yra daugybė būdų, kaip interjerą paversti originaliu, spalvingu ir įsimintinu. Spalviniams ir stiliaus akcentams sukurti galima naudoti ne tik baldus, bet ir sienų dangas, dekoratyvinius audinius, faktūrines dangas, keramikos ar stiklo intarpus. Tačiau prireikus tą pačią užduotį galima išspręsti ir paprastesnėmis priemonėmis: dekoruoti kambarį neutraliomis spalvomis ir suteikti jam ryškumo bei originalumo užuolaidomis ar paveikslais, bei įvairiais dekoratyviniais elementais. Bet kuriuo atveju atminkite, kad neutralių spalvų baldai yra praktiškesni.

Atsiribokite nuo stereotipų

Šiuolaikinis požiūris į interjero dizainą leidžia bet kurį kambarį paversti jaukiu ir patogiu. Kurdami interjerą, pirmiausia turėtumėte būti praktiški, patogūs ir racionalūs. Nebūtina laikytis griežtų taisyklių, o kartais jų pažeidimas gali duoti neįtikėtiną rezultatą.