An. Bal 23rd, 2024
Rekuperatorius

Šviežio oro poreikis privačiose ir viešose patalpose yra labiau nei būtinas, nes juo sveikiau ir lengviau galime kvėpuoti. Kad nereikėtų nuolatos atidarinėti ir uždarinėti langų ir prarasti šilumos žiemos metu, tam yra naudojami rekuperatoriai. Visi jų privalumai, trūkumai ir tarnavimo laikas bus aptariami šiame straipsnyje.

Kas yra rekuperatoriai? Kam jis naudojamas?

Rekuperatoriai turi įsiurbimo iš išleidimo sistemą, kurios metu seną orą išleidžia iš patalpos ir tiekia naują šviežią orą iš lauko. Viena iš pagrindinių jų funkcijų yra vėdinimas. Kita užduotis: žiemą lauko orą pašildyti, o vasarą jį atvėsinti. Žiemos metu į patalpas bus tiekiamas šiltas oras, o vasaros metu atvėsintas. Naudodami rekuperatorius jūs galite sumažinti savo šildymo išlaidas.

Kokie yra rekuperatorių privalumai ir trūkumai?

Kuomet kalbame apie rekuperatorius, galime iš karto pasakyti, kad jie gali ženkliai padėti mums sutaupyti šildant arba vėsinant orą, kuris bus tiekiamas į patalpą. Kaip ir visi įrenginiai, taip ir rekuperatoriai turi savo trūkumų:

  • Naudojant rekuperatorius išauga vėdinimo sistemos savikaina, o kartu ir jos priežiūra. Iki šiol atlikta praktika rodo, kad taupymo nauda gerokai viršija įrenginio priežiūros išlaidas.
  • Papildomas rekuperatorių naudojimas padidina vėdinimo įrenginio dydį, ypatingai kai kalbame apie plokštelinį sprendimą.

Kaip rekuperatoriai aptarnaujami?

Kaip jau supratote, rekuperatorių naudojimas yra puiki investicija, kuri padės ženkliai sumažinti savo išlaidas ir savo namuose turėsite šviežią orą. Kaip ir visiems oro kondicionavimo įrenginiams, taip ir rekuperatoriui reikalinga priežiūra, kad jis galėtų veikti tinkamai.

Gamintojai rekomenduoja atlikti profilaktinę priežiūrą du kartus per metus: prieš prasidedant vasaros ir žiemos sezonams. Jeigu rekuperatorius veikia padidintomis apkrovos sąlygomis, tuomet jų priežiūra turėtų būti dažnesnė, bent kas tris mėnesius arba kiekvieną mėnesį.

Naujesni įrenginiai jau patys praneša kada atėjo laikas keisti filtrus. Nepamirškite pakeisti filtrų, o jeigu galvojate , kad galite tai pamiršti, visuomet galite užsisakyti priežiūros paslaugas ir jums bus atlikti aptarnavimai laiku.

Pabaigai

Šviežias oras prisideda prie geresnės žmogaus sveikatos ir išvengiama nepageidaujamų ligų. Taip pat patalpose sumažinamas pelėsis ir sutrukdomas jų plėtimasis.