Tr. Bir 19th, 2024

Kelionės draudimas

I kelionę vykstantiems asmenims rekomenduojame isigyti medicininių išlaidų draudimą, kuris užtikrintų būtinąją medicininę pagalbą ivykus nelaimingam atsitikimui.
Prieš išvykstant patariame išsiaiškinti visas draudimo sąlygas bei kur reikėtų kreiptis atsitikus draudiminiam ivykiui. Draudimo polisą galite įsigyti kelionių agentūrose
ar draudimo bendrovėse. Taip pat patariame susipažinti ir su kitomis draudimo rūšimis – nelaimingų atsitikimų, bagažo, neįvykusios kelionės, kelionės dokumentų, civilinės atsakomybes ir pan.

Kelionės paketas

Į kelionės paketą įeina – tiesioginis skrydis, 5 kg/asm. rankinis bagažas, 20 kg/asm. registruotas bagažas, pervežimai oro uostas – viešbutis – oro uostas, nakvynė pasirinktame viešbutyje su maitinimu ar be jo, priklausomai nuo pasirinkto maitinimo tipo.

Skrydžio laikas

Likus 24 val. iki išvykimo būtinai pasitikslinkite išvykimo laiką. Tai galite padaryti savo kelionių agentūroje arba internete adresu www.vno.lt.

El. bilieto išklotinėje pateiktų terminų žodynelis:

TICKET – bilietas
BOOKING REF – užsakymo numeris
RESERVATION NUMBER – rezervacijos numeris
ARRIVE – atvykimo laikas
DEPART – išvykimo laikas
DURATION – skrydžio trukme
EQUIPMENT – lektuvo tipas
FROM – oro uostas, iš kurio išvykstama
TO – oro uostas, i kuri atvykstama

Atvykimas į oro uostą

Rekomenduojame į oro uostą atvykti 2 val. prieš skrydį

Rankinis keleivio bagažas

Kiekvienam vyresniam nei 2 metų keleiviui su savimi galima vežtis iki 5 kg rankinio bagažo. Vaikams iki 2 metų rankinis bagažas nepriklauso. Keleiviams į riboto patekimo zoną ir orlaivio keleivių saloną neleidžiama įsinešti toliau nurodytų daiktų (plačiau http://www.caa.lt/index.php?-940175355):
a) šaunamųjų ir nešaunamųjų ginklų;
b) smailių arba aštriabriaunių daiktų;
c) bukų įrankių;
d) sprogmenų ir degiųjų medžiagų;
e) cheminių ir nuodingųjų medžiagų;
f ) skysčių, išskyrus skysčius atskirose ne didesnėse kaip
100 mililitrų arba lygiaverčio tūrio talpyklose, sudėtose į vieną permatomą ne didesnės kaip 1 litro talpos plastikinį užsegamą maišelį.

Nedraudžiama:

• susidėti skysčius į registruojamą bagažą (taisyklės taikomos tikrinant tik rankinį bagažą);
• vežtis rankiniame bagaže kelionės metu skirtus vartoti vaistus ir dietinius gaminius, taip pat maistą kūdikiams. Gali buti paprašyta įrodyti, kad minėtieji gaminiai Jums būtini;
• įsigyti gėrimų ir parfumerijos ES oro uosto už įlaipinimo talonų tikrinimo vietų esančiose parduotuvėse ar ES vežėjo orlaivyje. Neapmokestinamų prekių parduotuvėje įsigytas skystis ir jo pirkimo kvitas prekybos vietoje turi būti supakuoti į sandarų saugumo maišelį su raudonu krašteliu. Kelionės metu neatidarykite ar kitaip nepažeiskite sandaraus saugumo maišelio. Aviacijos saugumo darbuotojui gali reikėti atidaryti sandarų saugumo maišelį tikrinimui atlikti. Jei Jūs turite jungiamąjį skrydį kitame oro uoste, prašome apie tai įspėti aviacijos saugumo darbuotoją tam, kad Jūsų neapmokestinamų prekių parduotuvėje įsigytas skystis būtų supakuotas į naują sandarų saugumo maišelį.

Registruotas bagažas

Registruotame bagaže keleiviams nuo 2 metų leidžiama vežti ne daugiau kaip 20 kg svorio krovinius, daiktus. Vaikams iki 2 metų leidžiama vežtis 10 kg registruoto bagažo bei sulankstomą vaikišką vežimėlį. Registruotame bagaže neturetų būti vežami dūžtantys, greitai gendantys daiktai. Dėl praradimo ar sugadinimo tikimybės nepatartina
vežti vertingų daiktų (pvz.: pinigų, raktų, taip pat vaistų, medicininių dokumentų, akinių, fotoaparatų, vaizdo kamerų ir kitu vertingų elektronikos ar technikos prietaisų
bei ju priedų, juvelyrinių dirbinių, tauriųjų metalų, muzikos instrumentų, vertybinių popierių, vertingų meno ar dailės kūrinių, verslo dokumentų, pasų ar kitų asmens
tapatybės dokumentų). Daiktai, kuriuos draudžiama gabenti krovinių skyriaus bagaže (placiau http://www.caa.lt/index.php?-940175355):
• sprogstamieji įtaisai, įskaitant detonatorius, sprogdiklius,
granatas, minas ir sprogmenis;
• dujos, įskaitant propaną ir butaną;
• degūs skysčiai, įskaitant benziną ir metanolį;
• degiosios kietosios ir reaktyvios medžiagos, įskaitant
magnį, prakuras, fejerverkus ir signalines raketas;
• oksidacinės medžiagos ir organiniai peroksidai, įskaitant
balinamąsias medžiagas ir automobilio remontui
naudojamas priemones;nuodingosios ar infekcinės
medžiagos, įskaitant žiurkiunuodus ir infekuotą kraują;
• radioaktyviosios medžiagos, įskaitant medicininius
arba komercinius izotopus;
• korozinės medžiagos, įskaitant gyvsidabrį ir transporto
priemonių akumuliatorius;
• transporto priemonės degalų sistemos sudedamosios
dalys, kuriose buvo degalų.

Vėluojant bagažui, keleivis turi nedelsti ir raštu informuoti oro vežėją apie bagažo vėlavimo fakąa.

Jei dėl bagažo vėlavimo keleivis patyrė žalą (turėjo įsigyti būtiniausiųreikmenų), raštišką pretenziją oro vežejui jis turėtų pateikti ne vėliau kaip per 21 d. nuo bagažo gavimo dienos. Jei gautas bagažas yra sugadintas, keleivis raštišką pretenziją turėtų pareikšti ne vėliau kaip per 7 dienas. Jei bagažas neatsiranda per 21 d., jis pripažįstamas dingusiu arba yra sugadintas, raštiškas reikalavimas atlyginti žalą turėtų būti pateiktas kuo greičiau. Oro transporto įmonei atsisakius patenkinti reikalavimą, keleivis turi teisę per 2 metus kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo. Oro bendrovės atsakomybės ribos dėl bagažo vėlavimo, sugadinimo ar dingimo neviršija 1131 specialiųjų skolinimosi teisių (apie 1 320 EUR). Oro bendrovė nėra atsakinga už žalą, atsiradusią dėl vėlavimo, jei įrodo, kad ji ir jos darbuotojai bei atstovai ėmėsi visų prieinamų protingų priemonių žalai išvengti arba tai, kad jiems nebuvo įmanoma tokių priemonių imtis. Dingus arba vėluojant bagažui keleivis turi teisę įsigyti būtiniausių reikmenų, be kurių jis negali apsieiti kelionės metu. Nėra konkretaus sąrašo daiktų, kuriuos keleivis gali įsigyti. Tai gali būti būtiniausi higienos reikmenys, vykstant į svarbį susitikimą tarp būtiniausių daiktų gali būti ir kostiumas bei kt. Keleivis turetų nepiktnaudžiauti savo teise įsigyti būtiniausių reikmenų, kadangi, siekdamas kompensacijos už patirtą žalą, jis turės oro bendrovei pagrįsti įsigytų daiktų būtinumą. Siekiant kompensacijos už būtiniausių daiktų įsigijimą, būtina išsaugoti daiktų pirkimo dokumentus. Jei yra galimybė, keleivis taip pat turėtų išsaugoti bagaže vežamų daiktų pirkimo čekius. Taip oro bendrovei bus lengviau įvertinti atsiradusią žalą ir ją kompensuoti. Nesant galimybės nustatyti bagaže buvusių daiktų vertės, oro bendrovės savo taisyklėse yra numačiusios žalos kompensavimo galimybę pagal bagažo svorį, t. y. konkreti suma už kiekvieną bagažo kilogramą.

Kiekvienoje oro bendrovėje ši suma yra skirtinga.  Oro transporto keleivių teisės, bendros kompensavimo ir pagalbos taisyklės skrydžių atšaukimo ar atidėjimo atveju pagal ES reglamentą (EK) Nr. 261/2004: keleivių teisės reglamentuojamos Europos Parlamento ir Tarybos 2004 m. vasario 11 d. reglamento Nr. 261/2004, nustatančio bendras kompensavimo ir pagalbos keleiviams taisykles atsisakymo vežti ir skrydžių atšaukimo arba atidėjimo ilgam laikui atveju, ir 1999 m. gegužės 28 d. Monrealio konvencijos dėl tam tikrų tarptautinio vežimo oru taisyklių suvienodinimo nustatyta tvarka. Reglamentas Nr. 261/2004 nustato minimalias keleivių teises, kai: A) juos be jų sutikimo atsisakoma vežti (kai keleivis turi patvirtintą rezervaciją ir atvyksta registruotis laiku); B) jų skrydis atšaukiamas; C) jų skrydis atidedamas (daugiau kaip 2 val.). Reglamentas neapima tokių atvejų, kaip bagažo vėlavimas ar dingimas, žalos dėl skrydžio vėlavimo atsiradimas. Šie atvėjai reglamentuojami Monrealio konvencijos nuostatomis, pagal kurias vežejas atsako už žalą, atsiradusią dėl vėlavimo vežant oru keleivius, bagažą arba krovinius, nebent oro vežėjas įrodo, kad jis ir jo darbuotojai bei atstovai ėmėsi visų prieinamų protingų priemonių žalai išvengti, arba tai, kad jam ar jiems nebuvo įmanoma imtis šių priemonių. Reglamentas taikomas tiek vykdant reguliarius, tiek užsakomuosius skrydžius su sąlyga, kad keleivis turi patvirtintą atitinkamo skrydžio rezervavimą ir atvyksta registruotis laiku, t. y. oro vežėjo, turizmo kelionių organizatoriaus arba įgaliotojo asmens nurodytu laiku; arba, jei laikas nenurodytas, ne vėliau kaip likus 45 minutėms iki paskelbto išvykimo laiko.Reglamentas netaikomas keleiviams, keliaujantiems nemokamai arba taikant mažesnį tarifą, kuriuo tiesiogiai ar netiesiogiai negali pasinaudoti visuomenė. Tačiau reglamentas taikomas keleiviams, turintiems bilietus, išduotus pagal keleivių lojalumo programą arba kita oro vežejo ar turizmo kelionių organizatoriaus komercine programa.

Maitinimas lėktuve

Skrydžių metu maitinimas lėktuve į kainą nėra įskaičiuotas. Gėrimų ir užkandžių galėsite įsigyti už papildomą mokestį pagal oro bendrovės pateikiamą meniu.

Apgyvendinimas

Atvykę į viešbutį turistai apgyvendinami viešbučio administracijos nuožiūra parinktuose numeriuose. Už numerius su vaizdu į jūrą paprastai reikia mokėti papildomai.
Kitų papildomų pageidavimų, tokių kaip apgyvendinimas tam tikrame aukšte, kelionių organizatorius ir viešbutis neįsipareigoja patenkinti. Į pageidavimus atsižvelgiama
tik esant galimybei. Dviviečiuose numeriuose dažniausiai būna viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Užsisakius papildomą vietą šiuose numeriuose gali būti pristatoma papildoma lova ar sulankstomas fotelis. Užsisakius apgyvendinimą dviem suaugusiesiems ir dviem vaikams standartiniame numeryje gali būti pastatoma tik viena papildoma lova, kitam vaikui ji gali buti nepriskiriama ar siūloma už papildomą mokestį. Kai kuriuose viešbučiuose nemokamai ar už papildomą mokestį galima paprašyti vaikiškos lovelės numeryje, tačiau apie tai, kad ji Jums bus reikalinga, reikėtų informuoti užsakant viešbutį savo kelionių agentūroje. Papildoma viešbučių informacija Viešbučiuose būna dviejų tipų kondicionieriai – centrinis ir vietinis. Jų veikimo tvarką, sezoniškumą ir laiką nustato viešbučio administracija. Centriniai oro kondicionieriai yra valdomi viešbučio administracijos nuožiūra ir gali veikti tik tam tikromis valandomis, gali neveikti sezono pradžioje ir pabaigoje. Vietiniai oro kondicionieriai yra reguliuojami kambaryje. Išeinant iš kambario oro kondicionieriai dažniausiai išsijungia. Vertingiausius savo daiktus patariame laikyti seifuose.
Jie gali buti kambariuose arba viešbučių registratūrose. Priklausomai nuo viešbučio seifas gali būti suteikiamas nemokamai arba už papildomą mokestį. Kelionių
organizatorius neatsako už kambariuose paliekamus daiktus. Viešbučio kambariuose dažnai rasite minibarus. Ju turinį ir pildymo tvarką nustato viešbučio administracija.
Minibarai gali būti nemokami arba už papildomą mokestį. Priklausomai nuo viešbučio skiriasi ir minibaro pildymas. Kai kuriuose viešbučiuose minibarai gali būti pildomi kasdien, o kai kuriuose – tik atvykimo dieną. Minibaras kambaryje gali buti ir tuščias arba jame rasite tik vandens. Dažniausiai viešbučio kambariuose draudžiama
laikyti savo atsinešamą maistą – viešbučio administracija turi teisę jį konfiskuoti be atskiro įspėjimo. Kai kurios viešbučio paslaugos gali būti teikiamos tik tam tikromis valandomis. Dažnai būna, kad nemokamos paslaugos suteikiamos tik viešbučio administracijos nustatytu metu, o kitu laiku – už papildomą mokestį. Kai kuriomis paslaugomis, tokiomis kaip sporto salė, sauna, gali naudotis asmenys, sulaukę tam tikro amžiaus. Viešbutyje esančių restoranų, barų veikimo laiką ir tvarką taip pat nustato viešbučio administracija. Lauke esantys restoranai ir barai esant blogoms oro sąlygoms, sezono pradžioje ir pabaigoje gali neveikti. Baseinų, vandens kalnelių, atrakcionų parkų, vaikų klubų darbo laiką ir tvarką taip pat nustato viešbučių administracija. Viešbutis pasilieka teisę keisti paslaugų asortimentą ir jų apmokestinimą. Atvykę į viešbutį pasitikslinkite dėl suteikiamų mokamų ir nemokamų paslaugų atostogų periodu. Sezono pradžioje ir pabaigoje kai kurios viešbučio
paslaugos gali būti nesuteikiamos.

Viešbučio para

Viešbučio paros pradžia yra 14–18 val., paros pabaiga – 10–12 val., nepriklausomai nuo to, kada atvykstate į viešbutį. Esant galimybei viešbučio administracija gali
apgyvendinti numeryje anksčiau ar pavėlinti išvykimo iš kambario laiką, tačiau už tai gali tekt sumokėti viešbučio administracijos nustatytą mokestį.

Maitinimo tipai

RO (room only) – apgyvendinimas be maitinimo. BB (bed & breakfast) – į kainą įskaičiuoti pusryčiai ir kava, arbata, vanduo. HB (half board) – į kainą įskaičiuoti pusryčiai ir vakarienė. Pusryčių metu nemokama kava, arbata (ar kiti viešbučio administracijos nustatyti gėrimai). Vakarienės metu visi gėrimai už papildomą mokestį.
HB + (half board +) – į kainą įskaičiuoti pusryčiai ir vakarienė. Pusryčių metu nemokama kava, arbata (ar kiti viešbučio administracijos nustatyti gėrimai). Vakarienės metu nemokamai gali būti suteikiami kai kurie vietinės gamybos gėrimai. Kokie gėrimai įskaičiuoti į kainą, nustato viešbučio administracija. FB (full board) – į kainą įskaičiuoti pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Pusryčių metu nemokama kava, arbata (ar kiti viešbučio administracijos nustatyti gėrimai). Pietų ir vakarienės metu visi gėrimai už papildomą mokestį. FB + (full board +) – į kainą įskaičiuoti pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Pusryčių metu nemokama kava, arbata (ar kiti viešbučio administracijos nustatyti gėrimai). Pietų ir vakarienės metu visi gėrimai už papildomą mokestį. Pietų ir vakarienės metu nemokamai gali būti suteikiami kai kurie vietinės gamybos gėrimai. Kokie gėrimai įskaičiuoti į kainą, nustato viešbučio administracija. AI (all inclusive) – į kainą įskaičiuoti pusryčiai, pietūs ir vakarienė, vietinės gamybos gėrimai. Kokie gėrimai įskaičiuoti į kainą ir kokiu metu jie teikiami, nustato viešbučiom administracija. UAI, AI+, AIPL, AEAI, FSAI, ULTAI, HCAI, PRVL, PLAI, PUAI, ACAI, LAI, AI Up– į kainą įskaičiuoti pusryčiai, pietūs ir vakarienė, vietinės gamybos gėrimai. Papildomai gali būti įskaičiuoti kai kurie užsienio gamybos gėrimai ir / ar papildomos paslaugos. Kokie gėrimai ir / ar paslaugos įskaičiuotos į kainą ir kokiu metu suteikiamos, nustato viešbučio administracija. A la carte – maisto pasirinkimas pagal meniu. Dažniausiai vieta a la carte restoranuose reikia užsisakyti iš anksto. Dėl registracijos kreiptis į viešbučio registratūrą. A la carte restoranų darbo laiką ir tvarką nustato
viešbučių administracija. A la carte restoranai, priklausomai nuo viešbučio, gali būti nemokami arba už papildomą mokestį. Kartais viešbučiuose gali būti nemokama viena ar dvi a la carte vakarienės per buvimo laikotarpį, o visi kiti apsilankymai – už papildomą mokestį.