An. Bal 23rd, 2024
skysti tapetai

Nusprendus namuose daryti remontą, gali būti sunku parinkti geriausią sprendimą, kokių priemonių imsitės. Dažyti dažniausiai yra sudėtinga, lygiai ir gražiai tai padaryti gali nebent profesionalus meistras. Tapetus klijuoti irgi gali būti keblu. Dėl to atsirado dar viena priemonė norintiems gražių namų – tai skysti tapetai.

 

 

Jų pagrindiniai privalumai

Pagrindinė priežastis, kodėl dažyti sienas yra sudėtinga, yra sunkumas paslėpti nelygumus. Prieš tepant dažų sluoksnį, turite jas nutinkuoti, nušlifuoti, kad jos taptų visiškai lygios. Jei šie veiksmai praleidžiami, tai puikiai matosi ant naujojo dažų sluoksnio. Užtepus lygią spalvą, tuoj pat pasimatys, kurioje vietoje pamiršote nušlifuoti, o kuri vieta turėjo būti lygiau tinkuota.

Pasirinkus skystus tapetus, kai kurių darbų galima išvengti – sienos neturi būti tokios lygios. Kai kuriais atvejais gali būti net 2 cm pjūviai ar iškilimai. Žinoma, tuomet, kad ant sienos užtepti skysti tapetai gražiai atrodytų, jų gali tekti panaudoti daugiau. Dėl šios priežasties rekomenduojama vis tiek bent truputį sienas palyginti, pašlifuoti.

Šis sienų uždengimas suteikia ne tik estetinių privalumų: panaudojus juos daugiabučiuose, galėsite džiaugtis stipresne garso izoliacija. O vaikams netyčia šiuos tapetus sutepus, galėsite juos lengvai atnaujinti.

 

skysti sienų tapetaiPasiruošimas užtepimui

Nemanykite, kad tiesiog užtepsite tapetus ir galėsite džiaugtis gražiu interjeru. Nors jiems ir nereikia tokio kruopštaus pasiruošimo, koks būna prieš dažant sienas, vis tiek turėsite pasiruošti hidroizoliacinio grunto. Šis reikalingas, nes netinkamai įsigėręs tapetų skystis gali jas sugadinti.

Pirkdami skystus tapetus, atkreipkite dėmesį į jų medžiagą: paprastai jie turi popieriaus, medvilnės dalelių, tačiau gali būti ir daugiau. Pavyzdžiui, jei įdėsite žėručio, galėsite sukurti blizgų efektą sienoms.

Žinoma, skysti tapetai parduodami neparuošti. Namuose paruošus tapetų skystį, jį rekomenduojama tepti plastikine mentele, kuri yra minkštesnė, todėl tolygiau paskirsto tapetus. Užtepus galutinį sluoksnį, reikia tapetus palikti džiūti. Tai gali vykti iki 4 dienų. Galiausiai patariame užtepti akrilinio lako, kuris sutvirtins tapetus. Dėl lako galėsite vėliau sienas valyti ir drėgna šluoste.

Pasirinkite skystus tapetus, jei norite turėti lygiai nuteptas sienas, pagražinti savo interjerą. Pasinaudokite šių tapetų privalumais – juk bus ne tik gražu, bet ir garso izoliacija didesnė.