Tr. Bir 19th, 2024
oras-vanduo siurblys

Šilumos siurbliai oras-vanduo yra skirti patalpų šildymui ir buitinio karšto vandens ruošimui, panaudojant lauko ore esančią energiją. Tai ekologiška ir aplinką tausojanti sistema, naudojanti atsinaujinančius energijos išteklius.

Kaip jie veikia?

Tokie siurbliai gali būti diegiami bet kokio ploto ar išplanavimo namuose, šiai sistemai nėra svarbi vidinio įrenginio sumontavimo vieta. Ši technologija veikia šilumos perkėlimo principu: aušinamas lauko oras, o šiluma, gauta kaip aušinimo proceso produktas, perduodama per šilumokaitį skysčiui, kuris panaudojamas patalpos ar vandens šildymui.

Išoriniame bloke esantis ventiliatorius priverstinai siurbia aplinkos orą pro garintuvą. Garintuve yra skystas šaltnešis (freonas), kuris garuodamas sugeria šilumą iš aplinkos oro. Tada dujinės būsenos šiltas freonas yra suspaudžiamas kompresoriaus ir virsta skysčiu. Tokiu būdu dar labiau pakyla šaltnešio temperatūra. Taip įkaitęs freonas perneša šilumą į kondensatorių, kuris yra apvyniotas aplink vandens talpyklą. Galiausiai karštas freonas atiduoda šilumą, kurią sugeria talpykloje esantis vanduo. Tuomet atvėsęs šaltnešis pereina pro plėtimosi vožtuvą, kur jis yra perkeliamas atgal į dujinę agregatinę būseną, ir procesas prasideda iš naujo.

Tai yra ko gero viena efektyviausių ir pigiausių modernaus šildymo technologijų pasižyminti tokiomis savybėmis:

  • Gali būti suderinta su esamomis šildymo priemonėmis
  • Neužima daug vietos
  • Neišskiria anglies dioksido į aplinką, todėl yra ekologiškas pasirinkimas
  • Veikia itin dideliame temperatūrų diapazone, nepriklausomai nuo to ar lauke lyja, sninga ar apsiniaukę
  • Šiam šildymui nereikia kamino
  • Nekelia grėsmės sveikatai, kadangi naudoja freoną, kuris nėra kenksmingas
  • Šiltuoju metų sezonu šilumos siurbliai oras-vanduo ruošia vandenį buitiniam vartojimui ypač mažomis sąnaudomis

Pasirinkus tokią šildymo sistemą atsisakote naudoti iškastinį kurą, taip saugodami aplinką ir pašalindami gaisro tikimybę.

Kaip pasirinkti tinkamą siurblį?

Svarbu žinoti kaip pasirinkti tinkamą siurblį, todėl reikia atsižvelgti į patalpos, kurią norėsite šildyti, dydį. Pasirinkus per mažo galingumo aparatą bus išnaudojamos kur kas didesnės elektros sąnaudos ir norimos temperatūros rezultatas bus pasiekiamas žymiai lėčiau.

Renkantis šilumos siurblį aktualiausias kriterijus yra jo naudingumo koeficientas, vadinamas COP (angl. Coefficient Of Performance). COP – yra šildymo efektyvumo koeficientas. Jei COP yra 4, tai reiškia, kad elektros sąnaudų ir šilumos santykis yra 1:4. Sunaudojus dalį elektros, likusi nauda, kurią sugeneruoja šilumos siurbliai oras-vanduo, yra gaunama iš aplinkos. Tik tokiu atvėju galėsite džiaugtis modernia ir ekologiška šiluma.