Tr. Bir 19th, 2024
granulės

Apžvelgus pastarąsias tendencijas, galima matyti, kad kuo toliau, tuo labiau vis populiarėja natūralūs pasirinkimai. Didelė tikimybė, kad tai paskatino sveikos gyvensenos „mada“. Žmonės pradeda dažniau žiūrėti į maisto produktų etiketes, ilgiau renkasi drabužius, o namuose ir kuo kūrenti. Todėl vis daugiau pasirenkamos tokie produktai kaip malkos, medienos pjuvenų briketai ar granulės.

Kokie natūralaus kuro privalumai?

Prakalbus apie anglies dvideginio žalą atmosferai, didėjančią taršą ir „šiltnamio efektą“, žmonės tampa vis sąmoningesni. Tai galima matyti ir pagal Europos direktyvas, kuriose nurodyta, kad iki 2020 norima sumažinti anglies dvideginio kiekį atmosferoje. Tai galima padaryti vis daugiau pasirenkant natūralų, atsinaujinantį kurą. Tai puikus būdas ir nedidelėms šalims apsirūpinti kuru savo šalies viduje.

Gaminamas natūralus kuras padeda išlaikyti anglies dvideginio balansą, tik jei dar į analizę yra įtraukiamas transportavimo sukuriama žala, medžių atsodinimo sparta. Kodėl iš visų atsinaujinančių šaltinių pasirinktas būtent medis, o tiksliau malkos, medienos pjuvenų briketai ir granulės? Tai daroma daugiausia todėl, kad jiems reikalinga infrastruktūra jau sukurta, ganėtinai paprasta transportuoti (ypač briketus ar granules). Taip pat pastarąsias dvi medžiagas galima gaminti naudojant medienos atliekas. Tai kartu sumažintų ir šiukšlių augimo greitį, verčia įmones daugiau rūšiuoti.

Kokie natūralaus kuro trūkumai?

Priklausomai nuo to, kokią medžiagą pasirinksite, skiriasi ir trūkumai. Pavyzdžiui, malkas yra gana sudėtinga sandėliuoti, jas reikia džiovinti ir saugoti nuo drėgmės. Tačiau jei Jūsų pasirinkimas yra medienos pjuvenų briketai ar granulės, šie trūkumai dingsta, nes minėtos medžiagos nekaupia drėgmės, yra parduodamos paletėmis ar sandėliuoti paruoštomis pakuotėmis.

Jei norite pradėti savo namus šildyti medienos kuru, jums reikės specialios technikos: kieto kuro katilo, granulių krosnelės. Turėsite reguliariai valyti kaminą, tikrinti radiatorius, kūrenti. Turėsite rasti vietą, kur sandėliuoti kurą, todėl gana aišku, kad tokiu kūrenimo būdu gali naudotis tik tie, kurie gyvena asmeniniuose namuose.

Taigi natūralių medžiagų naudojimas po truputį auga Europoje. Tai vyksta dėl didėjančio susidomėjimo anglies dvideginio žala ir būdais, tai stabdyti. Iš visų atsinaujinančių šaltinių, kol kas dažniausiai pasirenkami medienos produktai.