Sk. Lie 21st, 2024
šviestuvas

Šviestuvai yra ne tik laidininkai sukuriantys šviesą namuose, bet ir madingos interjero detalės. Natūralu, kad apšvietimo instaliacijos namuose nėra atnaujinamos kiekvienais metais, tačiau norint pokyčių erdvės stilistikoje ir nereikia griebtis pilno šviestuvų pakeitimo naujais. Kartais užtenka pakeisti vieną jų. Tai paprastai gali būti staliniai ar kiti lengvai pritvirtinami ir nuimami šviestuvai. Lietuva neatsilieka nuo pasaulinių tendencijų ir kasmet pristato, koks šviestuvas (Panevėžys ir kiti šalies miestai net išleidžia pristatomuosius lankstinukus), medžiagos ar spalvos yra madingos. Šių metų dominantas – žalvario metalas ar šios spalvos atspalviai.

Žalvario spalva – kuo ji paranki?

2017 metų tendencija – žalvario žaismas interjere yra gana tikėtas stilistinis pokytis, arba geriau sakyti – grįžimas prie ištakų. 2000 – aisiais ant bangos buvusi medžiaga atspindi klasikos taisykles: solidumą, eleganciją ir švelnumą. Šilta spalva savaime spinduliuoja jaukumą ir visai nesvarbu, kad tai metalas – matinis žalvario atspalvis atrodo gana moderniai, o taip pat yra lengvai priderinamas tiek vintažiniame, tiek ir klasikiniame interjere.

Kaip išsirinkti?

Geriausia rinktis taip, kad šviestuvas (Panevėžys, Šiauliai, Kaunas ir kiti miestai siūlo specialius katalogus, kur turimi asortimento šviestuvai, jau būna priderinti konkrečiai stilistikai) būtų labiau statiškesnis. Tai nereiškia, kad negalima rinktis moderniai atrodančių šviestuvo gaubtų, ar dizaino sprendimų, tačiau rekomenduojama, kad tai labiau atitiktų modernios klasikos ar klasikos stilistiką. Taip šviestuvas nekeičiamas galės iškabėti dešimtmetį, kadangi tiek žalvario spalva, tiek ir neįmantri forma visada atrodys madingai ir tvarkingai.

Ar šviestuvų formos keičiasi?

Kadangi šviestuvų dizaino pokyčiai nėra tokie staigūs, kaip, pavyzdžiui, technologijų. Formos ir dizainas vyravęs 2016 – aisiais, vis dar yra madingi šiais metai. Matomi tik neryškūs šviestuvų kolekcijų pokyčiai ir nedidelė formų modifikacija. Todėl šviestuvas (Panevėžys, Kaunas, Vilnius ir kiti didesni Lietuvos miestai suteikia specialias nuolaidas praėjusių metų kolekcijoms) buvęs populiarus prieš metus, atrodys taip pat stilingai ir dabar kuriame jūsų namų interjere.

Atraskite savo šviestuvą: puoštą ir dekoruotą žalvario spalva ir 2023 – uosius pasitikite sukurdami stilingą namų interjerą.