Št. Geg 25th, 2024
šildymas mokyklose

Mokyklos, gimnazijos ir kitos bendrojo ugdymo organizacijos turi rūpintis nuolatine patalpų ventiliacija.

Visose klasėse privalo būti nuolat atnaujinamas oras. Nors ir netiesiogiai, tačiau šios sąlygos lemia mokinių koncentraciją pamokų metu.

Infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės pirmiausiai šildo grindis, stalus, kėdes bei patalpoje esančius žmones. Oras prišyla netiesioginiu būdu, t.y. nuo šilumą akumuliuojančių objektų/daiktų. Daugiau informacijos apie infrarauonųjų spindulių šildymo principus galite rasti straipsniuose:

ŠILDYMAS INFRARAUDONAISIAIS SPINDULIAIS – KAS TAI?

KAIP VEIKIA INFRAŠILDYTUVAI

Tam, kad mokiniai išlaikytų optimalią koncentraciją, būtina palaikyti pastovią temperatūrą bei ventiliacijos lygį. Naudojant infraraudonųjų spindulių šildymo plokštes, nekuriamas „nenaudingas“ oro ir dulkių maišymasis, kuris yra būdingas konvekcinio tipo šildytuvams. Naujos kartos šildytuvai, paremti infraraudonųjų spindulių veikimu, leidžia palaikyti nustatytą pastovią temperatūrą, tuo pat metu kontroliuojant ventiliacijos lygį. Ši būsena pasiekiama todėl, kad oras nėra šildomas tiesioginiu būdu.

Kitos infra šildymo teigiamos savybės:

1. Nekuria triukšmo.
2. Nereikalingas centrinis šildymas – visos sistemos yra autonominės.
3. Nereikalinga priežiūra.
4. 5-6 val. nuolatinio veikimo per parą.
5. Galima sutaupyti iki 70% šildymui skiriamų kaštų.
6. Nesusidaro dulkių cirkuliacija, kuri yra stebima esant konvekciniam šildymui.
7. Neužima daug vietos.
8. Nedidelės diegimo išlaidos.
9. 5 metų garantija.

Efektyvus gamybinių patalpų, garažų, plovyklų ir kitų erdvių šildymas

Pramonės sektoriuje infraraudonieji spinduliai turi platų panaudojimo spektrą, apimantį ne tik šildymą, bet ir džiovinimo ar kietinimo procesus. Infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra pranašesni už įprastus konvekcinius šildytuvus. Prietaisų, generuojančių infraraudonuosius spindulius, privalumai:
šilumos perdavimui nereikalingas kontaktas ar tarpinė aplinka – infraraudonųjų spindulių generuojama šiluma perduodama tiesiogiai objektams. Dėl šios priežasties, sumažinama skersvėjų įtaka;
momentinis įjungimo arba išjungimo atsako laikas – optimalus darbinis šildytuvo rėžimas pasiekiamas vos tik įjungus prietaisą;
tikslus zoninis šildymas tam tikroje vietoje, kurio veikimo periodas numatomas paties vartotojo;
šildytuvai gali būti naudojami įvairiais tikslais (šilymas, džiovinimas, paviršių kietinimas);
infraraudonųjų spindulių šildytuvų naudojimas užtikrina efektyvų ir ekonomišką šildymo proceso valdymą.
Infraraudonųjų spindulių šildytuvai dažniausiai yra montuojami ant sienų arba kabinami ant lubų. Jeigu gamybinių patalpų lubos yra gana aušktos, o sienos yra toli nuo darbo zonos, tuomet siūlomas mobilus šildymo sprendimas.
Šildytuvai gali būti naudojami įvariuose pramonės sektoriuose: metalo apdirbimo, tekstilės, chemijos produktų, maisto gamybos, pakavimo ir kitose srityse.
Būtina pabrėžti, jog efektyvus infraraudonųjų spindulių šildytuvų panaudojimas pramonėje užtikrina mažesnius energijos kaštus, paprastesnę šildymo sistemos priežiūrą.

Daugiau informacijos apie infraraudonųjų spindulių šildymą rasite: Straipsniai apie infra šildymą

Kreipkitės į IR Šiluma vadybininką – specialiai Jums pasiūlysime geras kainas su tikromis nuolaidomis!