Sk. Lie 21st, 2024
Dahmer naujiena, serialas

,,Netflix" Jeffrey Dahmer istorija“

Serijinių žudikų tema yra neišsemiama, net jei ta pati istorija į kino ar televizijos ekranus buvo perkelta dešimt ar daugiau kartų.

Šį kartą kalbame apie DAHMER – dešimties epizodų mini serialą, kuris ką tik pasirodė NETFLIX platformoje. Monstras: Džefrio Dahmerio istorija”, kurį sukūrė vienas žymiausių JAV televizijos prodiuserių Ryanas Murphy. Tiems, kurie nežino, ponas Ryanas Murphy yra atsakingas už tokius hitus kaip “Amerikietiška siaubo istorija” (American Horror Story), “Seselė Ratched” (Nurse Ratched), “Choras” (Glee), “Holivudas” (Hollywood) ir daugelį kitų šaunių ir stilingų televizijos laidų.

 

dahmer tikras ir aktorius

Apie Džefrį Dahmerį, vieną jauniausių serijinių žudikų JAV istorijoje, sukurta daugybė vaidybinių ir dokumentinių filmų, kurie vienaip ar kitaip leido žiūrovams stebėti šio tylaus ir paprasto berniuko metamorfozę į kraujo ištroškusį maniaką. O čia, mūsų nuomone, pateikiama viena geresnių, nors ir šiek tiek pagražintų, biografinių šio personažo versijų, kurią tikrai rekomenduojame įvertinti. Šio 10 serijų serialo veiksmas vyksta XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje ir sukasi apie paslaptingą ir iš pirmo žvilgsnio visiškai patikimą paauglį Džefrį, kuris vieną dieną įvykdo siaubingą žmogžudystę. Šis nusikaltimas pakeičia ne tik jo, bet ir visų Milvokio gyventojų gyvenimus. Gimsta monstras, o kad jį sugautų, policijos pareigūnams prireiks ne tik sėkmės, bet ir milžiniškų sugebėjimų.

Supraskite Dahmerio psichologiją.

Suprasti Dahmerio psichologiją, jo nusikaltimų motyvus ir kiekvienos aukos santykį su juo nebuvo sunku, o svarbiausia – viskas šiame seriale pateikiama iš pakankamai žiauraus ir kartais nepatogaus požiūrio taško, kad vienu metu atrodo, jog žiūri ne biografinį serialą, o siaubo trilerį. Ir, kaip ir Ryano Murphy’io projektuose, atviro žiaurumo čia visiškai pakanka, kad būtų sukurta siužetui reikalinga įtampa, kuri neslūgsta iki pat finalo, nors visa istorija yra žinoma, o pabaiga – ir aukų, ir paties maniako. Serialo meninis apipavidalinimas ir scenografija labai geri.

Serialo meninis apipavidalinimas ir scenografija labai geri.

Viskas pompastiška, tikroviška ir stilinga, jau nekalbant apie nuostabią kamerą, puikią muziką ekrane ir, galiausiai, vaizdo montažą, kuris neleidžia nė akimirkos nuobodžiauti žiūrint šią sklandžiai išdėstytą istoriją. Vaidyba taip pat labai gera. Čia taip pat vaidina Maiklas Learnedas, Ričardas Jenkinsas, Karen Malina White, Penelopė Ann Miller ir daugybė kitų gerų aktorių, kurie savo įtikinamais pasirodymais nuostabiai papildė šią istoriją.

Apibendrinant Dahmerio serialą.

Istorija apie šį jauną vyrą, pasižymintį unikaliu žudiko talentu ir žiaurumu, išties įtraukianti dėl vienos paprastos priežasties: viskas šiame seriale pateikiama iš aukų ir policijos pareigūnų perspektyvos. Jei esate matę dokumentinį serialą “Naktinis persekiotojas: serijinio žudiko medžioklė” (Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer), kurį taip pat galima pamatyti per NETFLIX, šiame seriale laikomasi beveik to paties principo, tik be dokumentinio žanro.

Džefrio Dahmerio istorija (The Jeffrey Dahmer Story) – tai pagirtinas ir kartu stingdantis žvilgsnis į vieną garsiausių visų laikų JAV serijinių žudikų, kuris nebūtų toks įtraukiantis, jei ne geras scenarijus, akį traukianti scenografija ir pagrindinio aktoriaus Evano Peterso vaidyba. Rekomenduojama šios temos ir žanro gerbėjams!