Tr. Bir 19th, 2024
žaislai

Kai kalba eina apie daiktų pirkimą mažyliams – rodos, galėtume nupirkti ir visą pasaulį, nes mažiesiems nieko negaila ir, atrodo, visko reikia. Ir ypač, kai kalba pasisuka apie žaisliukų pirkimą, dažniausiai tėvai pildo visas vaiko užgaidas, neatsižvelgdami į tai, kad kartais su žaislų pirkimu gali persistengi ir įsigyti daugiau, nei reikia. Kaip to išvengti? Dalinamės keleta patarimų:

Planuokite pirkinius

Stenkitės nepirkti žaislų ar žaidimų kasdieną. Verčiau planuokite žaislų pirkimą pvz., gimtadienio, Kalėdų proga. Tokiu atveju, vaikas gavęs naują žaisliuką džiaugsis ir vertins jį labiau, nei dažnai gaudamas naujus žaidimus.

Neikite su vaiku į žaislų parduotuvę

Kartais apsilankymas su vaiku žaislų parduotuvėje gali neišvengiamai pratuštinti tėvelių pinigines. Vaikas, pamatęs ryškius žaislus ir tokį didelį jų kiekį gali visko užsinorėti, o bandant jį atgalbėti – audros lygioje vietoje galimai neišvengsite.

Nepirkite nereikalingų žaislų

Kartais tėveliams atrodo, kad bet kokie žaislai vaikams tiks ir patiks. Tai – viena dažniausių klaidų. Labai svarbu atsižvelgti į vaiko amžių ir jo pomėgius – pagal tai turėtumėte nuspręsti, koks žaisliukas labiausiai tiks vaikui.

Žinokite žaislo paskirtį

Žaidimai vaikams būna įvairūs ir jų yra daug įvairių paskirčių. Derėtų žinoti, ko jūs tikitės iš žaislo – ar pastarasis turėtų edukuoti, lavinti mažylį ar tiesiog kuriam laikui užimti vaiką.

Visgi, jeigu norite vaikams išrinkti tik geriausius žaislus, verta pasidomėti edukaciniais žaislais. Jie ne tik užima vaikus, bet ir turi itin daug privalumų, kai kalbama apie įgūdžių ugdymą nuo pat mažens.