An. Bal 23rd, 2024

Gražūs sodo medžiai tikrai jus džiugins tik tokiu atveju, jeigu bus skiriama užtektinai dėmesio. Atrodo, juk tai yra medžiai, jie turi natūraliai augti ir vešėti. Taip ir bus, tačiau tad audimas ne visada sutampa su mūsų poreikiais, juolab, daugelis tikisi konkrečių vaisių, o tam reikia pastangų.

Svarbu ne tik genėjimas, tačiau taip pat ir medžių purškimas nuo tam tikrų vabalų. Kadangi rinkoje siūlomi purkštuvai yra labai įvairūs, esame tikri, kad rasite tokius, kurie tinka Jūsų poreikiams patenkinti ir tuo pačiu padės darbus atlikti optimaliai.

Įranga darbų atlikimui

STIHL sodo technika – Kaunas siūlo labai daug ir labai įvairių įrangų, kurios gali padėti Jūsų medžių priežiūros darbus atlikti kur kas paprasčiau. Svarbiausia yra netaupyti, kadangi visada galima rasti iš pažiūros vizualiai taip pat atrodančios įrangas, kurios kainuoja kur kas pigiau. Deja, dažniausiai tik atrodo panašiai, tačiau vėliau pamatoma, kad funkcionalumas yra kur kas blogesnis.

Dažniausiai medžių priežiūrai reikalinga įranga yra:

  • Purkštuvai – patogus ir efektyvus būdas atlikti medžių priežiūros užduotis. Jie leidžia greitai ir efektyviai pasiekti aukštus taškus ir užtikrinti, kad medžių lapai ir šakos būtų padengtos reikiamu mišiniu.
  • Šakų pjūklai – naudojami stambesnių šakų pjovimui, dažniausiai medžių viršuje arba tiesiai virš žemės paviršiaus.
  • Tręšimo įranga
  • Žirklės – naudojamos šakų ir lapų pjovimui, taip pat formuojant medžių kietraščius ir atsikirpimų pjūvius.
  • Pjovimo peilis – naudojamas pjauti gilesnius atsikirpimus ir šakas, kurias sunku pasiekti žirklėmis ar šakų pjūklais.

Visada siūlome rinktis STIHL kokybę, kuri yra patikrinta laiko.

Kada ir kuo purkšti?

Purškimas dažniausiai atliekamas du kartus per metus, tačiau apskritai poreikis varijuoja ir nuo medžių, kurie yra auginami, ir tuo pačiu nuo problemos, kurios yra. Dėl chemikalų visada geriausia tartis su specialistais. Praktika rodo, kad dažniausiai tenka kovoti su amarais, kurie gali visiškai nustekenti medį.

Kokius medžius auginti sode?

Šiuo metu daugelis lietuvių savo soduose augina ne tik tradicinius medžius, kurie mums įprasti, tačiau taip pat ir išbando egzotinius, kurie veda ne tik skanius, tačiau taip pat ir sveikus vaisius. Tai yra geras pasirinkimas, tačiau nepamirškite, kad dažniausiai egzotiniai medžiai yra jautresni ir jiems reikia daugiau dėmesio.

Jūsų sodo medžiai gali ne tik puikiai atrodyti, tačiau taip pat ir vesti labai skanius vaisius. Tik reikia jais tinkamai rūpintis. Genėjimas, tręšimas, purškimas – būtini, tad visada iškart verta įsigyti įrangą, kuri padės tuos darbus atlikti paprasčiau.