Tr. Bir 19th, 2024
smegenu mankšta

Atminties lavinimas

Nemanykite, kad išsiblaškimas ir užmaršumas yra neišvengiamas blogis, su kuriuo nieko negalima padaryti. Pasinaudokite preparatais, gerinančiais smegenų kraujotaką ir maitinimą (Pyracetam, Pramistar, Triptan, Ginco biloba, ir t.t.). Vartokite juos prieš egzaminą, atsakingą pranešimą. Gydymo kursą ir dozavimą nustato gydytojas. Nepanikuokite, jeigu po 2-3 dienų nuo preparato vartojimo pradžios atmintis nepagerėja. Nervų lastelėms reikia laiko atstatyti rezervus. Pagerėjimas būna ne anksčiau, kaip po 2-3 savaičių. Manote, kad atmintimi skundžiasi tik pagyvenę? Ne. Hipokampas – smegenų sritis, atsakinga už informacijos įsisavinimą ir saugojimą, – neretai pakiša koją moksleiviams ir studentams, karštligiškai „ryjantiems“ vadovėlių krūvas naktį prieš egzaminą, verslininkams, skiriantiems savo mėgstamam užsiėmimui 365 dienas metuose be pertraukos pietums ar atostogoms, chroniškai neišsimiegančias kūdinkių mamas, na ir apskritai visiems pervargstantiems žmonėms. Atminties deficitas yra susijęs su neišsimiegojimu, pervargimu, stresu, vitaminų stygiumi maiste, ypač B grupės folio, nikotino ir amino rūgščių, kurių gausu žaliuose salotų, kopūstų, špinatų lapuose. Štai keli patarimai kaip aktyvinti smegenų veiklą:

• Kasdien suvalgykite kelis bananus, juose gausu vieno iš serotonino šaltinių, kuris gerina įsiminimo procesą.

• Suvalgykite kelis pušų pumpurus 2-3 kartus per dieną prieš valgį.

• Įsiminimo procesą aktyvina augaliniai neurostimulitoriai – rožinės rodiolos, eleuterokoko, ženšenio, mandžiūrinės aralijos preparatai. Kokį preparatą ir kokiais kiekiais vartoti sprendžia gydytojas, nepasitarę su juo, nevartokite neurostimuliatorių.

• Užmaršumo priežastis jauname amžiuje nėra atminties praradimas, o perkrova informacija, iš visų pusių užgriūvančia mūsų smegenis.

• Norint laikyti galvoje įvairius duomenis, reikia gyventi fiziniu ir intelektualiniu požiūriu aktyvų gyvenimą.

 

Smegenų mankšta

Neurobika – taip yra vadinama smegenų mankšta. Ji aštrina atmintį ir gerina nuotaiką. Štai du paprasčiausi smegenų mankštos pratimai:

• Kartais atlikite kokius nors įprastus veiksmus (pavyzdžiui, renkitės, apsiprauskite duše, vaikščiokite po kambarį) užsimerkę.

• Jei esate dešniarankis, rašykite nors kelias eilutes per dieną kaire ranka. Jei esate kairiarankis, treniruokite dešinę ranką. Tai vers priešingos smegenų pusės žievę atlikti nepažįstamą darbą, plečiant intelektualines galimybes. Norint išsaugoti intelektualinius sugebėjimus, ypač svarbu treniruoti smegenis pagyvenusiame amžiuje. Mokykitės užsienio kalbos, mokykitės eiles. Atminkite – gamtoje nėra tuštumos. Mes prarandame tai, kuo nesinaudojame.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *