Sk. Lie 21st, 2024

Kiekvienas namų savininkas nori mėgautis savo lauko erdve, tačiau ne kiekvienas turi plokščią žemės sklypą, su kuriuo galėtų dirbti. Nesvarbu, ar tai nelygus kiemas, ar namai ant kalvos šlaito, lauko terasos sukūrimas suteiks jūsų kiemui gylio ir funkcionalumo.

Prieš pradedant kurti terasą, verta nuspręsti dėl jo paskirties. Ar norite išlyginti plotą, kad sukurtumėte daugiau gyvenamosios erdvės lauke? Ar ieškote būdo stačiame šlaite apželdinti kraštovaizdį ir pasisodinti gėles? Ar norėtumėte auginti daržovių sodą? O gal reikia sukurti atraminę sienelę, kad būtų išvengta dirvožemio erozijos?

Aiškus savo tikslo supratimas padės nustatyti dizainą ir medžiagas, reikalingas jūsų planui įgyvendinti. Kai tai išsiaiškinsite, turėsite nuspręsti dėl savo terasos biudžeto.

Kaip pastatyti terasą, priklauso nuo jūsų žemės nuolydžio. Jei tai labai status šlaitas, gali tekti pasikviesti ekspertą. Tačiau, daugeliu atvejų sodo terasos statyba gali būti „pasidaryk pats“ projektas, jei nebijote šiek tiek sunkaus darbo.

Jei esate tikri, kad galite įgyvendinti šį projektą, pirmiausia turėsite išsiaiškinti savo nuolydžio kilimą (vertikalus atstumas) ir bėgimą (horizontalus atstumas). Įspėjimas: norint išsiaiškinti nuolydį, gali prireikti matematikos.

Terasos aplinka

Pastatę terasą, dabar galite aplink ją sodinti augalus, pavyzdžiui į kalvos šlaitą pridėti krūmų, žemės dangos, gėlių ir kitų rūšių žalumos. Čia pasirinkimų beveik begalė. Galite maišyti tekstūras, aukščius, elementus ir spalvas, kad sukurtumėte savo unikalią lauko erdvę.

Rinkdamiesi augalus ir medžiagas atminkite, kad šiai zonai, kaip ir kitoms sodo zonoms, reikės priežiūros, kad išlaikytų grožį. Todėl būtinai rinkitės kraštovaizdį, kuris klestės šioje kalvos šlaito aplinkoje. Visada galite kreiptis į apželdinimo specialistą, kad gautumėte patarimų dėl sodo ir geriausių augalų jūsų erdvei.

Jei turite kalvos šlaitą ar labai statų šlaitą, kurį norėtumėte paversti malonia lauko erdve, sodininkystė terasoje yra puikus pasirinkimas. Pasodinus mėgstamus augalus, galėsite jais grožėtis ištisus metus. Tai iš anksto reikalauja darbo ir tyrimų, tačiau galutinis rezultatas yra nuostabi erdvė, kuria galėsite mėgautis ilgus metus, ilsėtis ar leisti laiką vasaros dienomis! Argi tai nenuostabu?