Sk. Bir 16th, 2024
vaikai smeliu dezeje

Vaiko priežiūra bei auklėjimai reikalauja daug laiko bei specifinių žinių. Tai apima maitinimą, kūno priežiūrą, charakterio auklėjimą bei taip toliau.

Taip pat reikėtų nepamiršti apie higieną ir reguliariai nuvesti vaiką pas vaikų odontologą Vilniuje, Kaune ar kitame jums patogiame mieste.

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius aspektus, susijusius su vaikų auklėjimu apie kuriuos nereikėtų pamiršti.

Pagyrimas

Visuotinai žinoma, kad dauguma Azijos tėvų labai vertina savo vaiko pasiekimus. Šie laimėjimai taip pat kartais naudojami kaip kriterijus, norint palyginti savo vaikų pasiekimus su bendraamžiais.

Nors tai gali atrodyti sveika kaip varžybų forma, tai taip pat įtvirtina vaiko savigarbą išorinės motyvacijos (T. Y. Pasiekimų) atžvilgiu.

Stanfordo universiteto psichologijos profesorė ir geriausiai parduodama knygos „Mindset“ autorė Carol Dweck pasisakė, kad tėvams labai svarbu pagirti vaiko pastangas dėl jų pasiekimų.

Jos tyrime nustatyta, kad apdovanojimas vaikams už jų pastangas padidins jų motyvaciją ir padės dominuoti į gerąją pusę.

Glaudus bendravimas

Morty Lefkoe iš Lefkoe metodo „Huffington Post“ parašė kūrinį, kurį labai verta perskaityti. Jis kalbėjo apie paslėptą žinią, kurią paliekame savo vaikams, remdamiesi mūsų bendravimu.

Pavyzdžiui, jei mes mokome savo vaikus mesti viską ir būti prie stalo vakarieniaujant per kelias sekundes, tai gali jiems parodyti, kad tai, ko jie nori, nėra svarbu, o jų sprendimai ir nuomonė nėra svarbūs.

Net tais atvejais, kai tėvai nemėgsta, kad jų vaikai klausinėja, ir liepia vaikams tiesiog elgtis, kaip sakoma, tai gali parodyti jiems mintį, kad vienintelis būdas žmonėms juos priimti yra tik tai, kad kiti būtų laimingi.

Savigarbos stoka

Tarp sunkiausių yra savigarbos stoka. Nenuostabu, kad dėl auklėjimo blogiau save vertinantys asmenys gali pasiduoti bendraamžių spaudimui labai ankstyvame amžiuje, vaidindami pasyvų vaidmenį gyvenime ir niekada nepareikšdami savo nuomonės, kai to tikrai reikia.

Pasitikėjimo savimi ugdymas

Pasitikėjimas yra bene svarbiausias asmeninio vaiko vystymosi ingredientas.

Mes visi turėjome momentų kai vertindavome savo savivertę blogai (kai kurie iš mūsų ir dabar jaučiasi panašiai). Mes visi esame per daug susipažinę su galingu gniaužtu, kai siekiame to, ko norime, ir gauname antausį.

Kai kurie priskiria žemą savivertę, nes tai yra pagrindinė daugumos socialinių problemų priežastis šiandien visuomenėje.

Tėvai kaip svarbiausias autoritetas

Svarbu. Tai yra mano asmeninis gyvenimo tikslas, kad mano vaikai į mane žiūrėtų kaip į savo pavyzdį gyvenime. Jei tai padariau, man pavyko tapti geru tėvu.

Senos mokyklos idėja būti tėvais, T. Y. Aprūpinti savo vaikus maistu, vandeniu ir pastoge, nėra pakankama sveikai protinei raidai.

Naujos mokyklos idėja būti tėvais yra būti ne tik teikėju, bet ir vadovu. . Niekam nepatinka, kai jam sako, bet mėgsta būti vadovu. Kaip tėvai, turėtumėte siekti būti puikus klausytojas, petys, ant kurio reikia verkti, bet visų pirma – kažkas, kurį jie tikrai gerbia.

Pagarba yra visų stiprių santykių esmė.

Tėvai turi būti atsakingi už savo veiksmus

Mes, suaugę, norėtume tikėti, kad mūsų vaikai nepaiso to, ką darome. Sąmoningai jie yra, bet nesąmoningai … jie įrašo kiekvieną sekundę savo aplinkos ir jūsų elgesio.

Kadangi esate pirmas žmogus, su kuriuo susiduria, praleidžia daugiausiai laiko ir nuo kurio priklausote, jis modeliuos jūsų elgesį ir įpročius.

Taigi protingai stebėkite, ką darote. Dirbti reikia tiek pat, kiek ir su jais.

Apibendrinant

Rodyti pavyzdį yra labai svarbu, lygiai taip pat svarbu supažindinti vaiką su esminiais higienos reikalavimais. Dantų valymu, veido ir kūno prausimu.