Št. Geg 25th, 2024

Kaip ir žmogus, jūsų šuo gali kentėti dėl mėšlungio sukeliamų skausmų. Veterinarijos centras Vilniuje primena, kad mėšlungis – tai nevalingai užsitęsęs raumens ar raumenų grupės spazmas, kuris jūsų augintiniui gali sukelti daug skausmo. Jei matote, kad šuo kenčia dėl mėšlungio, augintiniui reikalingas masažas. Tačiau nepamirškite elgtis itin švelniai ir atsargiai, kadangi net ir pačiam ramiausiam šuniui gali nepatikti, kad liečiama itin skausminga vieta.

Kas sukelia mėšlungį?

Jei šunį sutraukė mėšlungis, daugelis gyvūnų pakelia skaudančią galūnę, kai kurie gali pradėti kaukti ar inkšti, kristi ant grindų. Tiesa, aiškių taisyklių čia nėra, kadangi kiekvienas gyvūnas gali elgtis skirtingai. Mėšlungį gali paskatinti įvairios priežastys, tačiau paprastai su šia problema susiduriama, kai bandoma su šunimi sportuoti, gerai nežinant augintinio poreikių ir nesirūpinant tinkamu racionu. Neretai mėšlungio skausmą šuo pajunta, kai jam reikia įvykdyti kokią fizinę užduotį, pavyzdžiui, posūkį. Mėšlungis gali atsirasti ir dėl dehidratacijos (paprastai – karštomis vasaros dienomis) arba dėl senų traumų, kurios nebuvo tinkamai išgydytos. Veterinarijos centras teigia, kad raumenų spazmus paprastai sukelia pernelyg intensyvi fizinė veikla, šuns išsekimas, dehidratacija, didelis šaltis, netinkamas deguonies patekimas į raumenis, pieno rūgšties kaupimasis, inkstų sutrikimai, per didelis baltymu ir per mažas kalcio kiekis.

Ką daryti, jei šuo kenčia dėl mėšlungio spazmų?

Mėšlungio spazmas yra dažna būklė, kai šuo susilpnėja tada jo raumenys sutrinka, o tai sukelia staigių, nekontroliuojamų raumenų susitraukimų atsiradimą. Tai gali sukelti skausmą ir diskomfortą šuniui, todėl svarbu imtis veiksmų, kad būtų sumažintas šio simptomo poveikis.

Pirma, turėtumėte ramiai ir švelniai apkalbėti šunį, kad jis jaučiasi saugus ir ramus. Tai gali padėti suminkštinti raumenis ir sumažinti spazmų intensyvumą.

Taip pat galite masažuoti šuns raumenis, kad padėtumėte atpalaiduoti juos ir sumažintumėte spazmus. Tačiau būkite atsargūs, nes pernelyg stiprus masažas gali pabloginti šuns būklę.

Jeigu jūsų šuo kenčia nuo mėšlungio spazmų dažnai, rekomenduojama pasikalbėti su veterinaru, kad būtų nustatytas gydymas. Jis gali paskirti vaistų, kad padėtų sumažinti šio simptomo intensyvumą.