Sk. Bal 14th, 2024
Žaliuzės svetainėje

Įprastas langų uždengimas – žaliuzės – karaliauja pas daugybę žmonių, o ar kada pagalvojote, kad jos gali būti naudojamos ne vien darbo kambariuose ar ofisuose, bet ir svetainėje ar net miegamajame. Tiesa, tam, kad jos būtų priderintos, reikia žinoti keletą niuansų, kaip ir kokiame interjere jas geriausia kabinti.

Žaliuzių dizainas tinkamas prie modernaus namų interjero

Viena praktiškiausių langų uždangų yra žaliuzės. Anksčiau jos dažniausiai būdavo montuojamos prie virtuvės, koridoriaus, darbo kambario langų, bet ne miegamojo ar svetainės. Pastarąsias erdves nuo saulės spindulių ir smalsių praeivių ar kaimynų žvilgsnių saugodavo užuolaidos. Tačiau šiandien situacija ir interjero dizaino tendencijos šiek tiek pasikeitė ir netgi pagrindiniame namų kambaryje ar miegamajame galime kabinti žaliuzes. Aišku, tai taikoma tik tuo atveju, kai toje patalpoje vyrauja modernus, skandinaviškas, minimalistinis stilius. Dėl gana siauros, natūralių spalvų gamos, paprastumo ir funkcionalumo idėjos, žaliuzės tokiuose namuose tampa tikru išsigelbėjimu, o jas primontavus, sukuriama originali kambario išvaizda.

DIZAINO SPRENDIMO PAVYZDYS:

Jeigu jūsų namuose vyrauja balta spalva (sienos baltos, kai kurie baldai šviesių spalvų, pagaminti iš natūralios medienos) irgi galite rinktis žaliuzes. Nedaug dekoro elementų turintis minimalistinio stiliaus kambarys tokiu būdu taps originalus, o tuo pačiu užtikrinsite praktiškumo funkciją – šviesą suvaldyti galėsite skirtingais lygiais: šiek tiek užskleidę žaliuzių juostas arba aklinai.

Biuruose žaliuzės idealiai atspindi oficialumą

Kaip ir anksčiau, taip ir dabar, nemaža dalis žmonių žaliuzes renkasi savo darbo kabinetams, konferencijų salėms, laukiamiesiems, kuriuose svarbu uždengti langus ir sukurti šiek tiek konfidencialią nuotaiką. Tačiau ne vien konfidencialumas yra sukuriamas su tokiais uždengimais. Žaliuzių juostelių pasukimas daugiau arba mažiau reguliuoja saulės šviesą, taigi galima turėti darbo kabinete optimalų šviesos kiekį tiek saulėtą dieną, tiek apsiniaukus.

DIZAINO SPRENDIMO PAVYZDYS:

Biure, ypatingai klasikinio stiliaus, žaliuzės suteikia konkretumo. Prie langų primontavus žaliuzes, aplinka tampa kiek griežtesnė. Tačiau ir tas griežtumas yra ne neigiamas, o būdingas darbingumui, racionalumui, reiklumui. Nors dažniau klasikinės metalinės žaliuzės pasirenkamos tradicinėse, rimtose įmonėse, dabar ypač madingos medinės žaliuzės irgi yra gera išeitis. Be to, medicinos įstaigose idealiai tinkamos vertikalios žaliuzės.