Tr. Geg 29th, 2024
pinigai ir laime

Pinigais vaidina labai svarbų vaidmenį šiandieniniame gyvenime. Tai mus veikia labai  įvairiais būdais. Kyla klausimas, ar turint daug pinigų tikrai padeda mums būti laimingiems, ar tai tik kelia tik daugiau problemų? Asmeniniame lygmenyje pinigai gali priversti turtinguosius jaustis geriau nei tie, kurie neturi daug pinigų. Nepaisant šio fakto, pinigai gali pasiūlyti ir labai patogesnį gyvenimo būdą, suteikiant galimybę įgyvendinti visus mūsų norus. Politiniu požiūriu politikai, kurių banko sąskaitos yra pilnos pinigų, gali lengvai pasinaudoti korupcija, kad gautų kuo daugiau balsų, be to, yra tokių politikų, kurie ir užsiima politine veikla tik tam, kad užsidirbtų dar daugiau pinigų. Turėdami daug pinigų, jie naudojas tuo ir naudoja spaudą ir reklamą, kad informuotų visuomenę apie savo tikslus ir požiūrį. Straipsnio požiūriu pinigai komercializuoja meną ir daro jį kaip būdą užsidirbti pinigų, nesuteikiant jokių gilių idėjų ir minčių. Tuo tarpu didesni biudžetai leidžia režisieriams kelti savo meno kūrinių kokybę. Apskritai pinigai sukelia daug problemų, jei jie yra naudojami žalingam tikslui pasiekti.

pinigai ir problemos

Pinigai ir laimė “Pinigai negali nupirkti laimės” – nors tai dažnas posakis, jis išlieka visiška tiesa. Buvimas turtingu nebūtinai padarys jus laimingesnius. Bet tai gali pagerinti jūsų gyvenimo kokybę ir gyvenimo lygį. 

Jūsų finansinė padėtis ir psichinė sveikata eina koja kojon. Jei sugebėsite apsisaugoti nuo bereikalingai didelių finansinių problemų, mažiau tikėtina, kad susidursite su psichinės sveikatos problemomis.

10 patarimų, kaip kontroliuoti savo finansus ir psichinę sveikatą

  1. Sukurkite biudžetą: žinokite savo pajamas ir apribokite savo išlaidas, daugiau dėmesio skirdami arba naudodami biudžeto sudarymo įrankį.
  2. Pasidarykite vakarienę namuose: išleisti pinigus valgant yra viena iš brangiausių prabangos, kurią namų ūkis gali pritaikyti sau. Maisto prekių parduotuvė yra daug pigesnė alternatyva.
  3. Pratimai: Dalyvavimas tam tikroje fizinėje sveikatos veikloje per valandą per dieną yra vienas iš naudingiausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo psichinei sveikatai.
  4. Miegas: per mažai ar per daug miego gali pakenkti jūsų psichinei sveikatai. Reikėtų miegoti 7-8 valandas tai pagerins jūsų bendrą gyvenimo kokybę.
  5. Pasikalbėkite su finansų patarėju: finansų patarėjas suteikia jums prieigą prie ekspertų patarimų, kaip spręsti pinigų problemas. Jie gali padėti jums valdyti savo biudžetą ir padėti planui tapti finansiškai sveikais dabar ir ateityje.
  6. Pasidėkite kredito korteles toliau: jei įmanoma, naudokite grynųjų pinigų ar debeto kortelę, kad išvengtumėte skolos kaupimosi.
  7. Pabandykite sumažinti sandorį su skolų išieškotojais, susimažinti palūkanas, galbūt Jus gali refinansuoti kitas bankas už palankesnes sąlygas: niekada nemokėkite visos skolos sumos. Galite sudaryti sandorį su pardavėju, dėl kurio dažnai mokate mažiau nei 50% pradinės sumos.
  8. Bendraukite daugiau su šeima / draugais: Žmonės natūraliai yra socialinės būtybės, todėl bendravimas su artimaisiais padės stabilizuoti psichinės sveikatos problemas.
  9. Susilaikykite nuo gėrimo / rūkymo: Pernelyg dažnai žmonės, turintys psichinės sveikatos problemų, susiduria su gėrimu / rūkymu. Tai gali pabloginti psichinės sveikatos problemas ir sukelti cheminę priklausomybę arba, dar blogiau, priklausomybę.
  10. Ieškokite pagalbos iš profesionalo: protas dažnai gali atrodyti kaip sudėtingas galvosūkis, kuriam trūksta kampinių dalių, sėdinčių ant stalo kambario viduryje. Kartais geriausia gauti pagalbą iš apmokytų specialistų.