Pn. Geg 24th, 2024

Norint pasiekti finansinę nepriklausomybę, reikia daugiau nei tik pinigų.

Reikia suprasti, kaip veikia finansų rinka, kokios yra investicijų galimybės ir kaip jas geriausiai panaudoti. Be to, reikia suprasti, kaip veikia ekonomika, kokie yra mokesčiai ir kaip juos galima būtų sumažinti. Taip pat reikia suprasti, kaip veikia verslo pasaulis, kokios yra galimybės užsidirbti pinigų ir kaip jas geriausiai panaudoti.

Be to, norint pasiekti finansinę nepriklausomybę, reikia sukurti ilgalaikį planą, kuris padėtų jums pasiekti savo tikslus.

Tai reiškia, kad reikia suprasti, kaip veikia finansų rinka, kokios yra investicijų galimybės, kaip jas geriausiai panaudoti, kaip planuoti savo finansus, kad būtų galima pasiekti norimą rezultatą.

Be to, norint pasiekti finansinę nepriklausomybę, reikia sukurti tinkamą gyvenimo būdą.

Tai reiškia, kad reikia suprasti, kaip veikia finansų rinka, kokios yra investicijų galimybės, kaip jas geriausiai panaudoti, kaip planuoti savo finansus, kad būtų galima pasiekti norimą rezultatą, taip pat kaip elgtis, kad būtų galima išlaikyti finansinę nepriklausomybę.

“Spectrem Group” 2019 m. rinkos įžvalgų ataskaitoje teigiama, kad maždaug 11,8 mln. amerikiečių, kurių grynoji vertė siekia bent 1 mln. dolerių, sudaro 3 proc. visų JAV gyventojų. Nors šiandien būti milijonieriumi nėra taip sunku, kaip anksčiau, tačiau pasiekti šią ribą vis tiek yra didelis iššūkis.

Nėra jokios “slaptos formulės” turtui sukaupti.

Tačiau kelias tapti milijonieriumi yra daug lengvesnis, kai esi 20-ies: Turite daugiau energijos, mažiau išlaikytinių ir nedaug ką galite prarasti.

Štai 10 pinigų taisyklių, kurios padėjo Amerikiečiui pasiekti 1 mln. dolerių grynojo turto būnant 28-erių:

1. Išlikite susitelkę mokykloje.
Nesimokindami mokykloje dažniausiu atveju nieko nepasieksite. Įvairių brukalų žiūrėjimo įpročiai tik pakenks jūsų vidurkiui. Yra daugybė žmonių, kurie kasmet baigia mokyklą tarp 1 % geriausių savo klasės mokinių. Būk vienas iš jų. Už išsilavinimą mokate tūkstančius dolerių, tad kodėl tuo nepasinaudojus?

Galite ir toliau tvirtinti, kad pažymiai nesvarbūs, bet tai nepakeis konkurencijos darbo rinkoje. Nors kai kurios prestižinės įmonės pasakys, kad “Diplomas nėra svarbu”, tai nereiškia, kad jos nepaprašys jūsų diplomo – nes patikėkite, jos tai galimai padarys.

Amerikietis baigęs studijas su 3,78 GPA gavo darbą “Goldman Sachs”. Tačiau vis tiek nebuvo lengva. Šešis mėnesius agresyviai rinkosi darbą ir perėjo net 55 pokalbius, kol gavo tinkamą jam pasiūlymą.

2. Taupykite, kol skaudės.
Kadaise pasakoja Amerikietis buvo neturtingas koledžo studentas, todėl vien gavęs darbą su kokiu nors pastoviu atlyginimu jaučiausi turtingas. Tačiau net ir po pirmojo nuolatinio darbo metus toliau gyvenau kaip studentas. Reikėjo daug valios ir disciplinos, kad sutaupyčiau tiek, kiek tuo metu sutaupė.

Nesiteisino, kodėl man reikia gražių drabužių ar naujo automobilio. Dvejus metus su draugu gyvenau mažoje studijoje, kad mano pragyvenimo išlaidos būtų mažos. Tai leido man maksimaliai padidinti savo 401(k) sąskaitą gaunant kuklų atlyginimą ir sutaupyti dar 20 % savo 401(k) pinigų srauto.

Pasistenkite kasmet sutaupyti bent 20 % savo pajamų po mokesčių, nesvarbu, kas nutiktų. Atminkite, kad jei jums neskauda nuo kas mėnesį sutaupomos pinigų sumos, vadinasi, taupote nepakankamai.

3. Sunkiai dirbkite ir žinokite savo vietą.
Sunkiai dirbti nereikia visiškai jokių įgūdžių. Pažadu, kad jei būsite pirmas žmogus biure ir paskutinis išeinantis iš jo, jums pavyks išsiveržti į priekį. Anksti sumokėkite mokesčius ir galėsite atsipalaiduoti, kai būsite vyresni. Ar nukentės jūsų socialinis gyvenimas? Šiek tiek, taip. Bet juk esate jaunas, pamenate? Jūsų energija beribė!

Karjeros pradžioje į darbą ateidavau 5.30 val. ryto ir išeidavau po 19.30 val. vakaro. Daug išmokau, nuveikiau daugiau ir įgijau kolegų pagarbą. Kadangi mano viršininkas pripažino mano darbštumą, 2000 m. sprogus “dot-com” burbului, man pavyko išsaugoti darbą.

4. Apsvarstykite ir agresyvias, ir konservatyvias strategijas.
Investuoti į S&P 500 indekso fondą yra gerai, bet jei norite greitai praturtėti, rekomenduoju atlikti rizikingesnius statymus. Galite pasiekti didesnių laimėjimų už nedidelę savo portfelio dalį.

Neišprotėkite ir neiššvaistykite visų savo pinigų, bet būkite pasirengę eksperimentuoti su agresyviomis investavimo strategijomis. Kaip jau sakiau, kai esate jaunas, turite labai nedaug ką prarasti.

Kai jam buvo 22-eji, turėjo tik apie 4 000 JAV dolerių. Nepaisant to, 80 proc. savo pinigų investavo į vieną akciją ir gavo 5 000 proc. grąžą. Iš dalies tai buvo didelė sėkmė. Tačiau atlikęs tyrimus, jis tuo metu labai rizikavo ir ta rizika ypatingai pasiteisino.

5. Padarykite nuosavybę savo geriausiu draugu.
Infliacija yra žvėris. Užsibrėžkite tikslą turėti pagrindinį gyvenamąjį būstą, kai tik sužinosite, kur norite gyventi artimiausius 5-10 metų. Jei įmokėsite 20 % pradinį įnašą už būstą, o jis per metus pabrangs 3 %, tai bus 15 % grąža Jūsų pinigams.

Būdamas 26-erių, panaudojo laimėjimą, gautą iš vienos investicijos į akcijas, ir už 580 500 dolerių nusipirko dviejų miegamųjų ir dviejų vonios kambarių butą San Franciske. Nuo to laiko hipoteka buvo išmokėta, o turtas dabar generuoja nuolatines pajamas.

6. Gyvenkite taip, tarsi būtumėte neturtingesni nei iš tikrųjų.
Kuo turtingesnis tampate, tuo taupesnis ir santūresnis turėtumėte būti. Per daug jaunų žmonių švaistosi pinigais daiktams, kurių jiems ištikrųjų nereikia, – vien tam, kad pasipuikuotų prieš draugus ar socialiniuose tinkluose.

Nėra gėda būti jaunam ir neturtingam. Važinėkite pigiu automobiliu. Gyvenkite kukliuose namuose. Nevalgykite kasdien. Nepirkite drabužių, kurių jums nereikia (Marko Zuckerbergo ir Steve’o Jobso dėka dėvėti tą patį kasdien yra šaunu). O tada būkite nepastebimas milijonierius kaimynystėje.

Kai Amerikietis tapo milijonieriumi, nusipirko šešerių metų senumo automobilį ir važinėjo juo ateinančius 10 metų. Po to išsinuomojo “Honda Fit” ir važinėjo juo trejus metus. Vis dar dėvi tuos pačius laisvalaikio sportinius drabužius, kuriuos vilkėjo ir būdamas dvidešimties.

7. Pradėkite papildomą verslą.
Galite užsidirbti pinigų dirbdami nuolatinį darbą arba pradėdami verslą. Dar geriau – galite užsiimti ir vienu, ir kitu. Laikui bėgant jūsų papildomas verslas gali virsti dideliu verslu, iš kurio gausite dar daugiau pajamų nei iš nuolatinio darbo.

2009 m. jis įkūrė “Financial Samurai” kaip būdą suprasti visą finansinį chaosą. Nė nenutuokė, kad ši svetainė taip greitai ir plačiai išsiplės. Ji suteikė jam pasitikėjimo savimi, kad 2012 m. galėtų susitarti dėl išeitinės kompensacijos ir visam laikui palikti nuolatinį darbą.

8. Sukurkite stiprų paramos tinklą.
Norėdami žengti į priekį, turite susikurti kuo daugiau sąjungininkų. Neužtenka būti tik darbščiu darbuotoju. Turite kalbėtis su žmonėmis, rodyti susidomėjimą jais ir siekti, kad jie jus pamėgtų.

Kai Jūsų pusėje bus kas nors, turintis didelę galią, visa jūsų karjera pasistūmės į priekį daug greičiau. Visada stengdavosi bent kartą per savaitę pakviesti kolegą išgerti kavos. Gilių santykių užmezgimas padėjo jam būti paaukštintam iki viceprezidento 27 metų.

9. Investuokite į savo išsilavinimą.
Jūsų smegenys yra didžiausias Jūsų turtas. Geras išsilavinimas yra vertingiausia, ką turite, todėl nuolat plėskite savo žinias – net ir baigę universitetą. Interneto dėka dabar nemokamai galite išmokti beveik visko.

Baigęs neakivaizdinę MBA programą, toliau lankė kursus, kad žinotų viską, kas susiję su finansais. Tai taip jį skatino toliau rašyti į “Financial Samurai” – ir kuo daugiau rašė, tuo daugiau uždirbo pinigų.

10. Stebėkite savo pažangą.
Sutaupytų pinigų suma yra svarbesnė už uždirbtą sumą. Milijonierius pripažino, kad daugybę žmonių, kurie uždirbo greitai milijonus, po kelerių metų jie liko be pinigų, net neįsivaizdavo, kur pradingo jų visi pinigai.

Pasinaudokite nemokamomis finansinėmis priemonėmis internete. Stebėkite savo pinigų srautus, analizuokite investicinį portfelį, apskaičiuokite savo finansinius poreikius išėjus į pensiją – tiesiog stebėkite savo finansus.