Tr. Bir 19th, 2024

Daugelis tėvų pastebi, kad kasdienė rutina su kūdikiu labai palengvina gyvenimą. Norėdami sudaryti kūdikio režimo tvarkaraštį, stebėkite, kada kūdikis mėgsta valgyti, miegoti ir žaisti. Naujagimiai valgo ir miega visą parą, tačiau maždaug nuo 2-4 mėnesių galite pradėti pastebėti dėsningumus ir nustatyti rutiną. Pradėkite nuo nuoseklaus miego režimo kiekvieną vakarą ir suplanuokite kasdien daryti tuos pačius dalykus tuo pačiu metu.

Kuo naudingas režimas kūdikiui ir tėvams?

Kūdikio poreikiai nėra tokie sudėtingi – maistas, miegas, žaidimai ir meilė – tai daugmaž viskas. Tačiau žinoti, ko, kada ir kiek reikia jūsų kūdikiui, gali būti tikras iššūkis. Jau nekalbant apie kūdikio poreikių derinimą su savo ir vyresnių vaikų bei kitų šeimos narių poreikiais.

Daugelis tėvų pastebi, kad įprasta rutina ar tvarkaraštis su kūdikiu gerokai palengvina gyvenimą: tai tarsi asmeninis vaiko vadovas. Būdami tėvais, turėsite nuspėjamą dienų su mažyliu modelį. Ir jūsų kūdikis žinos, ko tikėtis, pavyzdžiui, kad po rytinio miego jis gaus buteliuką, tada žais ar eis į lauką.

Kaip sudaryti kūdikio režimą ir pritaikyti jį prie savo gyvenimo būdo?

Įvedus reguliarų miego, maitinimo ir veiklos tvarkaraštį, jums ir jūsų kūdikiui bus lengviau gyventi. Tačiau kaip pradėti? Apie tai skaityti plačiau galite čia. Toliau rasite keletą naudingų rekomendacijų, kaip sukurti tinkamą rutiną.

·         Pripratinkite kūdikį prie tam tikro miego režimo

Lengviausias būdas išsiugdyti reguliarų miego laiką – sukurti miego režimą, kurio jūs ir jūsų kūdikis laikysitės kasnakt. Tegul ši tvarka būna paprasta, pavyzdžiui, šilta vonia, miegmaišis, maitinimas ir užgesinta šviesa.

·         Padėkite atskirti kūdikiui dieną nuo nakties

Daugelis kūdikių iki maždaug 3-4 mėnesių painioja dienas ir naktis, o dieną ilgai miega ir tik nusileidus saulei pradeda būdrauti ir žaisti. Padėti kūdikiui išmokti atskirti dieną nuo nakties – tai pirmas svarbus žingsnis, norint įvesti įprastą režimą.

·         Išmokite suprasti kūdikio ženklus

Tinklalapiai, knygos, jūsų kūdikio gydytojas ir kiti tėvai gali padėti nustatyti jūsų kūdikiui tinkamą tvarkaraštį. Tačiau svarbiausias vadovas yra jūsų vaikas, kuris pasakys, ko jam reikia, jei išmoksite suprasti jo ženklus. Norint sužinoti, ko ir kada reikia jūsų kūdikiui, reikia laiko ir kantrybės. Tačiau laikui bėgant pamatysite, kad atsiranda dėsningumų.

·         Pritaikykite kūdikio režimą pagal jo amžių

Gali atrodyti, kad vos tik su savo mažyliu įsivažiuojate į nuspėjamą ritmą, vėl ateina laikas jį keisti. Kūdikiui augant, jam reikės mažiau dienos miego, daugiau žaidimų ir stimuliacijos. Jiems taip pat reikės pradėti valgyti kietą maistą. Vykstant šiems raidos pokyčiams, keisis ir jūsų vaiko dienotvarkė.