Tr. Geg 29th, 2024

Daugeliui malkinės kieme yra svajonių projektas. Jei esate vienas iš tų žmonių, tai yra medienos rūšys, į kurias reikia atsižvelgti, kai ateina laikas pirkti medžiagas.

Planuojate savo nuosavybę papildyti kieme esančia stogine? Mediena, kurią pasirinksite šiam projektui, gali turėti didelės įtakos tam, kaip jūsų naujasis namelis atrodo, kaip jis veikia ir kiek ilgai tarnaus. Sužinokite geriausias medienos rūšis malkinės statybai čia ir galėsite mėgautis geresne vieta laikyti kiemo įrankius, vejapjovę, visus lauko žaislus ir žinoma malkas žiemai.

Rėminimo mediena

Kiekvienoje medinėje pastogėje yra tam tikras apatinis sienos ir stogo rėmas, pastatytas iš karkasinės medienos. Taip pat vadinama „statybine mediena“, ši mediena paprastai yra vientisa eglė. Sena geroji 2×4 yra labiausiai paplitusi karkasinė mediena, naudojama pastogėms statyti. Atsižvelgiant į daugumos kiemo namelių dydį, 2×4 paprastai gali būti naudojami tiek sienų, tiek stogo rėmams.

Slėgiu apdorota mediena

Ši mediena yra kaip įprasta karkasinė mediena, išskyrus tai, kad ji buvo gamykloje apdorota, kad sumažintų puvimą arba išvengtų jo. Kiekvieną kartą, kai mediena naudojama tais atvejais, kai ji patenka į kelis centimetrus nuo dirvožemio, ji turi būti slėgiu apdorota mediena. Netgi slėgiu apdorotos medienos kategorijoje yra įvairių rūšių. Patvariausia slėginiu būdu apdorota mediena gaminama požeminiams pamatams. Ši mediena buvo pakankamai apdorota, kad nesupūtų net ir dešimtmečius liesdamasi su drėgna žeme. Šio tipo slėgiu apdorota mediena parduodama slėginiu būdu apdorotų medinių pamatų statybai ir yra idealus pasirinkimas bet kuriai jūsų pastogės daliai, kuri liečia žemę.

Orientuota pluošto plokštė (OSB)

Kiekvieną pastogę sudaro dvi pagrindinės dalys: konstrukcinis karkasas ir karkasą dengiantis apvalkalas. Orientuotos medienos drožlių plokštės (OSB) yra pigiausias pasirinkimas stogo sienoms ir stogui apdengti, todėl ji taip dažnai naudojama pastogėse ir namuose.

OSB yra pagaminta iš spygliuočių medienos drožlių, suklijuotų pusiau atsitiktine tvarka.  Ir nors puikiai dengia pastogės sienas ir stogą, dėl kelių priežasčių tai yra statinės dugno lakštinė medžiaga. Ji nėra tokia tvirta kaip fanera, blogai sensta veikiant oro sąlygoms, o įpjovos nėra tokios naudingos kaip fanera statant kitus projektus, nes kraštai blogai prilaiko varžtus ar vinis. Pavėsinei tiks OSB apvalkalas, bet ne taip gerai kaip fanera.