Tr. Bir 19th, 2024

Ar žinojote, jog nuotekų talpos gali būti gaminamos ne tik kaip vandens valymo įrenginiai, bet ir kitokio tipo naudojimams. Na pavyzdžiui tos pačios formos bei išvaizdos talpykla, tačiau išlieta iš kitokios rūšies miltelių gali būti puikiai panaudojama geriamojo vandens laikymui. Įvairios gamybos įmonės panaudodamos ekologiškus ir specialius, sveikatai nekenkiančius miltelius išlieja talpas ir paruošia jas geriamojo vandens kaupimui / laikymui. Todėl jei labiau įsigilinus, galima pamatyti, jog nuotekų talpos yra gan plačiai bei įvairiai naudojamos.

Ar nuotekų talpos gali būti skirtingų dydžių?

Paprastai yra gaminamos standartinės nuotekų talpos, kurios yra atitinkamai pritaikomos skirtingiems nuotekų kiekiams išvalyti. Būna atvejų, jog užsakovams reikia itin didelės nuotekų talpos, na pavyzdžiui statyti po dideliais fontanais, ar didelio naftos skirtuvo oro uostuose, geležinkeliuose, mašinų plovyklose. Tokiu atveju talpyklos yra gaminamos iš didelių polietileno vamzdžių, lituojamos ir sukuriamos labai didelės. Todėl paprastai nuotekų talpos dydžio limitų nelabai turi, tik skiriasi jų pagaminimo metodika.

Kuo skiriasi nuotekų talpos ir vandens valymo įrenginiai?

Nuotekų talpos, tai yra polietileno talpyklos, kurios yra kaip korpusas nuotekų valymo įrenginiams, riebalų ar naftos skirtuvams. Na o nuotekų valymo įrenginiai yra jau sukomplektuotas, pilnas įrenginys, kuris susideda iš polietileninio korpuso, įrangos, valdymo pulto ir panašiai. Tad nuotekų talpos yra sudedamoji dalis nuotekų valymo įrenginiams.

Ar vandens valymo įrenginiai gali būti montuojami savarankiškai?

Vandens valymo įrenginiai yra kasami po žeme pagal tam tikrus reikalavimus na ir galiausiai paleidžiami pagal nustatytus parametrus. Todėl gamintojai paprastai rekomenduoja montavimo ir paleidimo darbams samdytis specialistus, kurie tiksliai bei pagal visus reikalavimus ir rekomendacijas įmontuos įrenginį. Nes kitu atveju vandens valymo įrenginiai gali skilti, įtrūkti jei bus per giliai įkasti, gali net gi praleisti nuotekas, jei klientas neteisingai ir netiksliai sujungs vamzdžius, ko pasekoje gali būti reikalinga visa įrenginį atkasti, tvarkyti ir permontuoti. Na o šie gedimai nebūtų kompensuojami gamintojo, nes instrukcijose paprastai nurodoma, jog įranga turi būti padaryta pagal specialius nurodymus.

Ar nuotekų talpos turi atskirą garantinį laikotarpį?

Taip, nuotekų talpos turi paprastai net dešimties metų garantinį laikotarpį, kas leidžia įsigijus įrenginį būti ramiam. Nes jeigu garantija yra tokiam ilgam laikotarpiui, vadinasi pats gaminys galės būti naudojamas itin ilgai ir bus kokybiškas. Kadangi polietilenas yra tikrai ilgaamžis, tad nuotekų talpos ar vandens valymo įrenginiai galiojimo trukmės neturi. Jie yra pilnai naudojami tol, kol sugenda įranga, suskyla nuotekų talpos ar namui yra nutiesiamos miesto komunikacijos ir nuotekų valymo įrenginiai yra nebereikalingi ir gali būti iškasami. Paprastai beveik visi gamintojai savo gaminiams suteikia tokios trukmės garantinius laikotarpius, bet būna ir išimčių, todėl rekomenduojame visada atidžiai perskaityti sutartis bei raštus.