Tr. Geg 29th, 2024

Ar svetainės baldai ir sumanus jų pasirinkimas yra tokie svarbūs mūsų gyvenime? Aptarkime šią situaciją.

Pakankamai nedidėlės žmonių pajamos ir nuolatinis intensyvus vartotojiškumo augimas, bet tuo pačiu metu labai aušktos nekilnojamojo turto kainos, su kiekvienais metais savaime vis populiarina nebrangaus, nedidelio pagal plotą gyvenamojo būsto įsigijimą. Iš vienos pusės tai patogu ir praktiška, o visada tikimasi, kad ir ne ilgam, tačiau šioje vietoje vis vien tenka gyventi bent jau keletą metų. O gyventi visuomet norisi patogiai, komfortiškai, neribojant savęs, todėl norom nenorom kyla itin svarbus klausimas kaip efektingiausiu būdu naudoti turimą gyvenamąjį plotą. Tai savaime aktualus klausimas siekiant užtikrinti savo kasdienę gyvenimo kokybę.

O dar tie nuolat besikeičiantys mados gūsiai, sparčiai keičiantys vienas kitą beveik kiekvienais metais ir taip viliojantys atnaujinti savo garderobą, nupirkti vieną ar kitą patikusį drabužį, smulkmenėlę, daiktą. Begalinės knygos, žurnalai, aksesuarai, drabužiai ir panašiai. Viskas užima vietos.

Nuo to ir taip rodos nedidelė mūsų namų erdvė tampa dar mažesnė. Ir būtent šioje vietoje visada prisimenama kuo kompaktiškesnių, užimančių minimaliai vietos ir kuo funkcionalesnių svetainės baldų svarba. Protingo suprojektavimo svetainės baldai – sienelė ar sekcija, komoda, indauja ir netgi žurnalinis staliukas – tie daiktai kurie gali nepalyginamai į gerąją pusę pakeisti mūsų kasdienį gyvenimą teisingai juos pasirinkus. O erdvės užpildymo baldais rezultatas visuomet gali būti ir priešingas, pasirinkus neapgalvotai. Per dideli svetainės baldai gali sumažinti Jūsų pagrindinio namų kambario vietą ant tiek, kad jame bus psichologiškai sunku būti ir netgi kvėpuoti.

Išmanus svetainės baldų parinkimas yra labai svarbus tiek Jums, tiek Jūsų namiškiams.

Mūsų visų laimei geriausi šiuolaikiniai baldų projektuotojai ir inžinieriai apie visą tai galvoja. Bet tik geriausi, tie kurie bendradarbiauja su pačiais sėkmingiausiais svetainės baldus kuriančiais fabrikais.

Sugalvotas ne vienas ir ne du unikalūs, novatoriški sprendimai padedantys spręsti būtent tokio tipo užduotis.

Jeigu pačiam, nieko nelaukus imtis spręsti tokio tipo problemas kažkuriuo būdu norint padidinti savo svarbiausią namų erdvę, visų pirma verta pagalvoti apie švieses Jūsų svetainės sienas. Balta, dramblio kaulo arba žydra spalva visada priduoda didesnės erdvės pojūčio bet kuriai namų vietai: ją praplatina ir pagilina.

Taip pat puikus sprendimas pasitelkti pagalbon įvairius įmanomus tapetus arba foto tapetus. Tapeto vaizdas su dideliu langu, jūros arba pievų platybės, tolumoje esantis miškas ir panašiai pakeis Jūsų svetainę taip, kaip anksčiau net nebūtumėte įsivaizdavę.

O nepamirškime, didžiausią efektą siūlantis klasikinis sprendimas – veidrodžiai arba juos imituojantys veidrodiniai paviršiai. Sakoma, kad jie gali vizualiai padidinti Jūsų kambario erdvę iki trijų kartų. Tai nuo seno žinomas metodas, dar vadinamas interjerine vizualine apgaule.

Bet, be abejo, geriausia kai tokio tipo užduotis sprendžia tikri savo sryties profesionalai. Pasamdę, kad ir nebrangiausią interjero dizainerį Jūs ko gero išvengsite visų įmanomų klasikinių klaidų. Geras interjero dizaineris Jums nesunkiai pasiūlys daugybę tinkamų svetainės baldų variantų, jų moduliacijų, komplektacijų, atskirai stovinčių svetainės baldų arba netgi integruojamų.

Vienu mostu Jūsų berods nedidėlė svetainė gali tapti jaukiu kambariu, kuriame atsiranda ne tik vieta sofai ir kavos staleliui, bet ir yra integruotas darbo stalas, vieta laptopui ir funkcionali sekcija su atskira komoda.

Kalbant apie svetainės baldus reikia taip pat prisiminti apie vis didėjantį buitinės elektronikos kiekį. Rodos dar visai neseniai savo svetainėse turėjome tik televizorių ir galbūt audio sistemą. Šiuo metu kai vos ne kiekvienas šeimos narys turi savo asmeninį kompiuterį, telefoną ir planšetę, automatiškai šiems visiems daiktams prireikia nemažai vietos.

Bet įvertinus visą namų elektronikos kiekį galima priimti gerą, išmanų sprendimą, kuris pavers taip mums būtiną namų elektroniką beveik nematoma.

Puikus interjero sprendimas, tik jeigu tai leidžia Jūsų būsto išplanavimas, kad visi svetainės baldai būtų išdėstyti ties viena siena. Baldai privalo būti nelabai gilūs. Tuomet Jūsų svetainės erdvė vizualiai labai padidėja, o viskas tampa labai lengvai pasiekiama ir taip Jūs nuolat žinote kurioje vietoje ką ieškoti.

O ką jeigu namie jau yra mažų vaikų, o reiškias ir daugybė žaislų? Vaikai sparčiai auga, o reiškias kinta ir jų poreikiai. Žaidimai, pramogos, namų darbų ruošimas. Čia jau svarbu protingai pagalvoti apie sekcijos ne tik gylį, bet ir aukštį. Įmanomą lentynų skaičių. Juk kiekvienai smulkmenai, žaislui ar knygelei tikrai prireiks vietos, todėl apsimoka maksimaliai išnaudoti vieną iš svetainės sienų. Svetainės baldai – sekcija tokiu atveju privalo būti beveik per visą sienos ilgį.

Dar vienas ypač svarbus niuansas apie kurį mes nuolat pamirštame – atsisakyti mums nereikalingų daiktų. Mes nustebtumėme pagalvoję kiek esančių mūsų namuose daiktų metų metais tiesiog nenaudojame. Jų laikymas tai tik psichologinis prisirišimas, kuris tuo pačiu metu mažina mūsų namų vietą. Profesionalai pataria atsisakyti visko nereikalingo be jokių skrupulų.

Visur svarbus racionalumas ir sumanumas. O geriausia kai tokie iš pirmo žvilgsnio nesudėtingi uždaviniai yra patikimi profesionalioms rankoms.