Sk. Lie 21st, 2024

Tvora yra labai svarbus elementas teritorijoje, kurioje yra gyvenamieji pastatai. Tokio tipo konstrukcijos riboja teritoriją, leidžia paslėpti kiemą nuo pašalinių akių, suteikia saugumo. Tvoros gali būti pagamintos iš pačių įvairiausių medžiagų. O tokias charakteristikas kaip stabilumas ir patikimumas dažniausiai lemia konstrukcijos tipas ir aukštis.

Pagrindinės tvorų funkcijos yra šios:

  • Naudoti kaip apsauginę ir blokuojančią konstrukciją, kuri neleidžia laisvai patekti į privačią erdvę.
  • Įrengdami tvoras iš tankių, nepermatomų medžiagų, apsaugant savo teritoriją nuo pašalinių praeivių akių.

Koks yra tinkamas tvoros aukštis?

Be dizaino ypatybių ir pasirinktos medžiagos tvoros gamybai, reikėtų atkreipti dėmesį į jos aukštį. Šis parametras pasirenkamas atsižvelgiant į šiuos veiksnius:

  • Naudojimo paskirtis pirmiausia įtakoja tvoros aukštį. Aukšta tvora reikalinga, jei norite paslėpti teritoriją nuo smalsių akių, o norint tik atriboti teritoriją tinkama ir žemesnė tvora.

Nuosavų kiemų su gyvenamaisiais pastatais tvoros negali viršyti 2,5 metro. Tvoros, kurių matmenys nuo 3 metrų, naudojamos pramoniniuose objektuose, įmonėse, kuriose yra didelis triukšmo lygis.

  • Renkantis aukštį, atsižvelgiama į teritorijos plotą ir dydį. Mažuose sklypuose įrengus per aukštą tvorą, vizualiai sumažinsite erdvę kieme.
  • Renkantis tipą ir aukštį, taip pat būtina atsižvelgti į dažniausiai vyraujančias oro sąlygas, teritorijoje, kurioje gyvenate. Jei gyvenate itin vėjuotoje teritorijoje, ir planuojate, įsirengti kuo aukštesnę tvorą, tuo turėtų būti  masyvesni ir giliau įrengti atraminiai stulpai.
  • Standartinis kiemo tipo tvoros aukštis yra iki 2 metrai. Tokio aukščio tvora puikiai atlieka apsaugines funkcijas, atrodo stilingai ir įspūdingai. O teritorijai atriboti pakanka žemesnių tvorų, kurių matmenys apie 1,5 metro.

Ypatingas dėmesys statant modernią tvorą turi būti skiriamas medžiagos pasirinkimui. Čia geriau vadovautis savo pageidavimais, atsižvelgiant į klimato sąlygas ir aptvertos teritorijos funkcionalumą. Medžiagų įvairovė leidžia kiekvienam sklypo savininkui pastatyti kokybišką ir gražią tvorą, kuri ne tik taps patikima apsauga, bet ir žymiai pagerins teritorijos išvaizdą.

Rinkdamiesi tvorą atminkite, kad jūs vis dar gyvenate šioje aplinkoje ir galbūt gyvensite daugelį metų. Išsirinkite tinkamą variantą, neatsiribokite nuo supančios gamtos su itin sandariomis ir aukštomis tvoromis.