Tr. Bir 19th, 2024
sausainiu receptai

Bananiniai sausainėliai

2 stiklinės miltų, 3 šaukštai cukraus, 1 šaukštelis kepimo miltelių, 1 stiklinė sutrintų bananų, 1 kiaušinis, 2 šaukštai aliejaus, 2 šaukštai pieno, žiupsnelis druskos.

Miltus, cukrų, kepimo miltelius bei druską sumaišyti. Viduryje padaryti įdubą. Likusius produktus sumaišyti, supilti į įdubą ir išminkyti vienalytę tešlą. Skardą iškloti kepimo popieriumi ir ant jo šaukštu dėti tešlos kauburėlius, galima pabarstyti susmulkintais džiovintais bananais ir šokolado drožlėmis. Orkaitėje kepti apie 15 minučių.

Meduoliai-bučkiai

2 tryniai, 1 kiaušinis, 50 g sviesto, 500 g miltų, 200 g cukraus, 200 g medaus, 1 šaukštelis sodos, 1—2 šaukštai grietinės, 2 šaukšteliai prieskonių mišinio, virto baltymų glajaus.

Šiems meduoliams medaus nereikia virinti. Dėl spalvos į tešlą dedama deginto cukraus.
Visi recepte nurodyti produktai sudedami į dubenėlį ir ilgai minkomi. Tešla turi būti kieta. Užminkyta tešla atšaldoma, po to daromi apskriti meduoliai graikinio riešuto didumo. Į skardas jie sudedami retai, kad kepdami nesusisiektų. Kepami nekarštoje orkaitėje, kol gražiai pagelsta.
Iškeptų riešutėlių apačios aptepamos virtu baltymų glajum, sulipdoma po du riešutėlius, sudedama j skardas ir dar kartą kišama į orkaitę, kad sukeptų baltymas.
Šie meduoliai gražūs ir labai ilgai laikosi. Riešutėlių apačias galima aptepti ir šokoladiniu glajum. Tuo atveju riešutėliai neklijuojami. Šokoladiniu glajum aptepti meduolėliai į orkaitę nebekišami, nes šis glajus ir taip sustingsta.

Medaus piršteliai

0,5 stiklinės medaus, 0,5 stiklinės cukraus. Apie 200- 300g. kūčiukų tešlos.

Kepdami kūčiukus, šiek tiek tešlos paliekame piršteliams. Iš jos darame plonus, 3-4 cm ilgio volelius; juos iškepu. Mažame inde kaitinate medų, sumaišytą su cukrumi, dedame pirštelius. Jie 3-4 minutes paverda. Išimate, apdžiovinate. Tai ypatingas skanėstas ir stalo papuošalas. Galima pabarstyti Imbieru.

Riešutų sausainiai

Paruošite 10 asmenims.

Ingredientai

1 stiklinė miltų

50 g sviesto

1 stiklinė rudojo cukraus

1 stiklinė miltų

1 kiaušinis

1 pakelis vanilinio cukraus

žiupsnelis druskos

½ šaukštelio kepimo miltelių

Glazūra

100 g baltojo šokolado (gali būti juodas)

saujelė smulkintų riešutų (kokie patinka)

3 šaukštai grietinėlės

Aprašymas

Sumaišyti miltus, kepimo miltelius, druską ir sumaltus riešutus. Minkštą sviestą ištrinti su cukrumi ir sumaišyti su kiaušinio plakiniu. Maišant berti vanilinį cukrų, miltų ir riešutų masę. Gautą masę nestoru sluoksniu paskleisti kepimo formoje, išklotoje kepimo popieriumi. Kraštus sulyginti ir kepti 180oC karštumo orkaitėje 20–25 min. Iškepus ir šiek tiek atvėsinus supjaustyti kvadratėliais. Prikaistuvyje išlydyti šokoladą ir sumaišyti su grietinėle, aplieti kepinį ir apibarstyti riešutais.